Jste zde

Kappadokie

Turecko není jen místem, kde se dá celý den ležet na plážích u průzračného moře, ale také zemí, která má velké množství památek. Mezi jednu z nich patří také Kappadokie, oblast ležící ve vnitrozemí Turecka, která je známá svou bizardní krajinou, tvořenou zvláštními skalními útvary. Cestovní kanceláře pořádají v průběhu sezóny několik poznávacích zájezdů, na jejichž programu je také návštěva Kappadokie.

Turisté tak mají možnost strávit den v této jedinečné oblasti, což samozřejmě nestačí k tomu, aby dokonale  prozkoumali tuto více než 300 kilometrů čtverečních rozsáhlou oblast, ale umožní jim poznat ty nejkouzelnější výtvory přírody, které byste jen stěží hledali v nějaké jiné zemi.

Ať už začnete svou prohlídku Kappadokie na kterémkoliv místě, vždy budete mít co obdivovat a stále se před vámi budou objevovat nové a bizardnější skalní útvary. V celé oblasti se nachází 36 podzemních měst, která sice již jejich původní obyvatelé opustili, nicméně v Kappadokii existují dva muzea pod širým nebem, kde můžete vidět, jak lidé v této na první pohled zdánlivě pusté krajině žili. Nenechte se však zmást. Oblast je relativně hodně úrodná a dodnes se zde nachází velké množství olivovníků a vinné révy.

Jedinečným zážitkem je let v balónu nad Kappadokií. Cena za přibližně 1,5 hodin trvající let se pohybuje okolo 180 Eur. Cena je sice vysoká, nicméně nádherné pohledy na celou krajinu ji jistě vynahradí.

Pokud se budete chtít do Kappadocie dopravit sami, můžete využít služeb místních autobusů. Doba jízdy z Istanbulu je přibližně 12 hodin a z Alanye 9 hodin. Autobusy jedou až do Göreme, kde se nachází jedno ze dvou muzeí pod širým nebem. Ceny jízdné se liší podle společnosti a jednotlivých spojů. Nejlevnější jízdenka z Istanbulu se pohybuje okolo 60 tureckých lir.

Hodnocení: 
Průměr: (2 hlasy)
TOPlist