Jste zde

Belek

Belek je malé relativně mladé rychle se rozvíjející turistické středisko na pobřeží Středozemního moře, nacházející se přibližně v polovině vzdálenosti mezi známými středisky Antalya a Alanya. Belek je rájem golfistů, nachází se zde čtyři velmi dobře udržovaná golfová hřiště. Neznámější z nich je National Golf Club. Belek není příliš vhodný pro vyznavače odpočinku na pláži, pokud mají hlouběji do kapsy, protože hotely jsou zde na vysoké úrovni a tomu také odpovídá i cena.

Nad Belekem se nachází působivé pohoří Taurus, které dotváří kolorit tohoto malého městečka. Písečné pláže se kolem města táhnou v délce několika kilometrů a poskytují tak svým návštěvníkům relativní soukromí. V okolí se rozkládají olivové a citrusové plantáže, piniové a palmové háje. Na mnoha místech najdete také eukalypty. Moře je zde přímo průzračné a pláže nedotčené, toho mnohdy využívají mořské želvy a kladou svá vejce do místních piniových hájů a tak není ničím neobvyklým, když uvidíte označení "pozor želvy".

Transfer do hotelů v Beleku trvá necelou hodinu. Kromě golfu se turisté často oddávají vodním radovánkám a lodním výletům. Každoročně se zde konají světoznámé golfové turnaje. Nádherné dlouhé písečné pláže přímo vybízí návštěvníky k dlouhým procházkám, které jsou oblíbené obzvláště na počátku či na konci sezóny. Belek ale také nabízí výlety za poznáním. Nedaleko leží antická města Aspendos, Perge a Side.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist