Jste zde

Letiště v Antalyi

Letiště se nachází asi 10 km východním směrem od centra Antalye. Mezinárodní kód letiště je AYT. Letiště je schopno odbavit několik desítek letadel za den. Nejvíce letadel samozřejmě v Antalyi přistává během letní sezóny, kdy k pravidelným letům (které ve většině případů mají mezipřistání v Istanbulu) přibývají také charterové lety cestovních kanceláří. Podle oficiálních údajů odbavili na letišti v Antalyi v roce 2007 18 milionů pasažérů, z toho více než 11 milionů na mezinárodních letech (z toho nejvíce ruských klientů). České cestovní kanceláře létají v hlavní sezóně do Antalye z Prahy, Brna, Ostravy, Karlových Varů i Pardubic.

Letiště má dva mezinárodní a jeden vnitrostátní terminál. Letiště je nové, stavba mezinárodního terminálu číslo 1 byla započata v roce 1996 a do provozu byl tento terminál uveden v roce 1998 (na tomto terminálu přistávají mimo jiné pravidelné lety Českých aerolinií). Pokud poletíte do Antalye bez cestovní kanceláře např. s některou nízkonákladovou společností, pravděpodobně poletíte přes Istanbul, což pro Vás znamená, že při odletu z Antalye poletíte z vnitrostátního terminálu.

Aktuální situaci na letišti v Antalyi (aktuální přílety, odlety, zpoždění letadel) můžete najít na následujících stránkách letiště (v anglickém a německém jazyce).

Dopravu mezi letištěm a městem zajišťují taxíky a místní přepravní společnost, která má pevně stanovené ceny. Pokud budete cestovat ve více než ve dvou osobách, určitě se vyplatí jet taxíkem. Cena za jízdu taxíkem z letiště do centra města by neměla překročit v přepočtu 400 Kč.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist