Jste zde

Kam na výlet z Antalye?

Výlet lodí

Z římského přístavu ve staré části města odjíždí denně několik výletních lodí např. do Kemeru, Phaselisu či Olympu. Podniknout lze také výlet podél pobřeží Antalye, který trvá většinou necelých pět hodin. Cestou se zastavíte na některé z pěkných pláží Antalyjského zálivu, u vodopádů Düden a poplujete kolem malých nedalekých ostrůvků. Cena za tento výlet se pohybuje okolo 20 - 30 dolarů, v závislosti na druhu lodi a oběda, který bývá zahrnut v ceně.

Vodopády Düden

Během některého z lodních výletů (viz výše) se určitě na chvíli zastavíte u vodopádů Düden, které se nachází 13 kilometrů od města Antalya. Jedná se u tzv. "dolní vodopády", tj. o místo kde řeka Düden ústí ze skály do Středozemního moře. Jedná se skutečně o velkolepou podívanou, zejména na začátku léta, kdy je ještě v řece velké množství vody. Horní vodopády Düden se nachází ve vnitrozemí a dopravit se k nim můžete dolmusem.

Jeskyně Karain

Jeskyně Karain je stará více než 25000 let, o čemž svědcí nálezy, které dnes najdete v malém muzeu, které je otevřeno denně od 9.00 do 18.00 hod. Součástí sbírky jsou kosti dávných zvířat, nosorožců, hrochů, které byly nalezeny v jeskyni během jejího prvního průzkumu po 2. sv. válce. Muzeum se nachází asi 20 minut chůze od jeskyně (jeskyně je na kopci nad muzeem). K muzeu se můžete dostat pronajatým automobilem či taxíkem (cena z Antalye je přibližně 40 USD). Doporučujeme spojit návštěvu tohoto místa s nedalekými ruinami města Termessos.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist