Jste zde

Antalya

Antalya je po Istanbulu nejrychleji se rozvíjejícím a nejznámějším turistickým střediskem Turecka. Pro rozvoj cestovního ruchu má ideální předpoklady: na jedné straně je lemována krásnými dlouhými písečnými plážemi, na straně druhé mohutným pohořím Bey. Turistům nabízí ubytování v dostupných cenových relacích v ubytovacích kapacitách všech tříd (Antalya - hotely), možnost ochutnat tureckou kuchyni v mnoha kvalitních restauracích. Milovníci historie a architektury si přijdou na své prohlídkou památek v historické části Antalye. (Památky Antalye)

Antalye má i výborné klimatické podmínky, letní sezóna trvá od května do října. (Počasí v Antalyi) Je také dobrým výchozím bodem pro návštěvu nedalekých měst. Antalye má také dvě golfové hřiště (Golf v Antalyi) Mezinárodní letiště v Antalyi je nejrušnějším letištěm na tureckém pobřeží Středozemního moře.

Oblast současné Antalye byla osídlena již v raných dobách, o čemž svědčí mimo jiné např. nalezené artefakty z jeskyně Karain (25 km od Antalye směrem do vnitrozemí) pocházející ze starší doby kamenné. První město, které se nazývalo Attaleia, zde bylo založeno v 1.st.př.Kr. Attalosem II. Později se město stalo součástí Říma a v roce 130 ho navštívil císař Hadrián, na jehož počest byl v centru Antalye postaven vítězný oblouk. Roku 1370 se město stalo součástí Osmanské říše. Antalya byla vždy rušným přístavním městem, které obchodovalo s takovými velmocemi, jako byla Kréta, Kypr či Egypt.

V centru Antalye najdete starý římský přístav, který dnes slouží jako kotviště jachet. Doporučujeme procházku po přístavu v podvečerních hodinách, kdy se většina majitelů překrásných luxusních jachet vrací.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist