Jste zde

Alanya

Alanya je město na pobřeží Středozemního moře, je součástí tzv. Turecké riviéry. Alanya je často turisty zaměňována za Antalyi, což je módní velké letovisko ležící několik desítek kilometrů od Alanye. Alanya je menší, pláže jsou dostatečně velké a narozdíl od Antalye zde není tak vysoká vlhkost vzduchu. Nad městem se tyčí pohoří Taurus, které dotváří kolorit např. i města Fethiye. Kromě pohoří ční nad městem i pěkný starobylý hrad. Alanya je typickým tureckým městem. Chcete-li poznat místní život, určitě bude pro Vás tou správnou volbou.

Alanya má spolu s přilehlými okrsky téměř 400 tisíc obyvatel a je oblíbeným letoviskem zahraničních turistů. Podle neoficiálních pramenů tady necelých 20 tisíc nemovitostí vlastní právě cizinci, kteří zde tráví převážnou část roku. Alanya má také svůj přístav jachet, kolem kterého se nachází nejluxusnější a samozřejmě také jedny z nejdražších podniků ve městě. Naopak ve staré části Alanye ceny pro turisty téměř nenajdete a můžete se zde velmi levně najíst. Ve městě najdete také několik mešit, klasický bazar, staré i moderní obytné čtvrti, přístav, obchodní domy (jeden z oblíbených najdete v západní části Alanye).

Pláže v Alanyi jsou celkem dvě, uprostřed je dělí městečko na kopci s hradem. Na západě se nachází známá Kleopatřina pláž, která je dlouhá asi tři kilometry. Podél východní pláže, která pokračuje více než 15 kilometrů od centra města se nachází ubytovací kapacity pro turisty. Přístup do moře je v některých částech Alanye pozvolný, jinde je naopak v blízkosti pobřeží hned hluboké, to může být zrádné pro špatné plavce zejména pokud fouká vítr (ten ale v hlavní sezónu fouká jen zřídka narozdíl od letovisek v Egyptě). V Alanyi se nachází akvapark.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist