Jste zde

Malebné jezero Bled

Uprostřed zelené krajiny v popředí majestátních pohoří Julských Alp a Karavanek leží tmavě modré jezero, v jehož středu je malý ostrůvek a na něm jeden z nejfotografovanějších kostelů Slovinska. Stejnojmenné městečko, Bled, leží jen pár stovek metrů od východního okraje jezera. Bled je již od 18. století vyhledávaným lázeňským místem, leží v nadmořské výšce přibližně 500 metrů a má mírné alpské klima. Ze severu ho chrání majestátní Julské Alpy a Karavanky a Bled má tak celoročně příznivé klima. Průměrné letní teploty dosahují necelých 20 °C, v zimě mínus 1 °C. Voda v Bledském jezeře má od začátku června až do konce září teplotu vhodnou ke koupání, což je dáno teplými termálními prameny.

Bled a jeho okolí je vhodným místem nejen pro letní dovolenou, ale také pro dovolenou zimní. V jarním a letním období se vše kolem zazelená, na podzim promění v tu nejbarevnější mozaiku všech možných barev a v zimě se okolní vrcholky ponoří do sněhové peřiny. Na své si zde přijdou jak milovníci dlouhých procházek, náročnější turistiky, cykloturistiky, tak i vyznavači dlouhých běžkařských tras.

Uprostřed jezera Bled, jehož hladina je téměř vždy zcela klidná, protože jezero nemá žádné přítoky a okolní hory brání větru, stojí malý kostelíček Panny Marie. Na ostrůvek se můžete dostat loďkou, které odjíždí z malého přístavu na pobřeží. Protože je však tento výlet, zejména za pěkného počasí, velmi oblíbený, je dobré si loďku zarezervovat třeba den dopředu či si ráno trochu  přivstat.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
Podobné články: 
TOPlist