Jste zde

Prasonisi (Prasonissi)

Prasonisi (někdy také Prassonissi) znamená v řečtině "zelený ostrov". Nachází se na jižní straně ostrova Rhodos a toto místo je známé svou vyhledávanou písečnou pláží s bílými dunami. Prasonisi se nachází necelých sto kilometrů od hlavního města Rhodos a ze všech letovisek na pobřeží se sem můžete dostat zapůjčeným automobilem.

Prasonisi je rájem surfařů, kteří zde mají vynikající podmínky díky silným větrům, které se vyskytují zejména v letních měsících. Tento vítr však bývá na druhou stranu nepříjemným pro ty, kteří toto místo vyhledávají kvůli dlouhé písečné pláži.

Prasonisi je zajímavý díky úzkému písčitému pásu, kterým je spojen s pevninou. Jeho břehy omývají vody dvou moří. Na východě je to moře Středozemní, na západě moře Egejské. Právě na západní straně najdou surfaři velké vlny. Někdy dochází k tomu, že celá pláž je zalitá vodou. Pokud tomu tak není, můžete právě po této pláži pěšky dojít až na ostrov. Dejte však pozor, aby vlny nebyly příliš vysoké, jinak by se v některých místech mohla stát tato procházka docela nebezpečnou. Na ostrově se nachází malý maják. Na pláži najdete lehátka se slunečníky (půjčení samozřejmě za poplatek) a možnost občerstvení. Zapůjčí Vám také surfařské vybavení.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist