Jste zde

Malebný ostrůvek Symi u ostrova Rhodos

Jeden z nekrásnějších ostrůvků v Egejském moři

Malebný ostrůvek Symi, který leží severním směrem od ostrova Rhodos, je považován za jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Pokud budete trávit svou dovolenou na ostrově Rhodos, měli byste návštěvu ostrova Symi zařadit do svého programu. Určitě nebudete litovat.

Na ostrov trajektem nebo katamaránem

Pokud se rozhodnete nevyužít služeb cestovních kanceláří a vydat  se na ostrov Symi na vlastní pěst, využijte služeb místních trajektů, které odjíždí z Rhodosu na ostrov Symi několikrát za den. Během dvouhodinové plavby budete mít příležitost pozorovat průzračné vody Egejského moře, okolní malé ostrůvky a turecké pobřeží. Pokud Vám to finance dovolí, můžete jet katamaránem odjíždějícím z rhodského přístavu Mandraki (stejně jako trajekt).

Hlavní město Symi

Hlavní město ostrova Symi, nesoucí stejný název, se Vám  při připlutí do přístavu představí v celé své kráse. Nahoře na kopci nad přístavem jsou umístěny typické sněhobílé domy s tmavě modrými doplňky. V přístavu můžete posedět v některé z několika restaurací či kavárniček. Nebo se můžete vydat do místních obchůdků se suvenýry. V žádném případě byste neměli vynechat nákup místních bylinek, kterým je připisována zázračná moc. Malý pytlíček bylin můžete zakoupit přibližně za 3 €.

Město Symi, které je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst Řecka má necelých 3 tisíce obyvatel a původně se skládalo ze dvou částí. Jednak je to oblast přístavu, nazývaná Gialos, s kavárničkami, restauracemi a obchůdky, které nabízí nejznámější suvenýr ostrova - mořské houby. Druhou částí je tzv. horní město, Chorio, ve kterém najdete např. malé muzeum s expozicemi archeologických nálezů, krojů a mincí ostrova. Nahoře na kopci, na místě na kterém původně stále akropole a ve středověku rytířský hrad, se nachází kostel Panagia. Nejtypičtější památkou města Symi je hodinová věž z 18. století.

Klášter Panormitis

Pokud na ostrov podniknete výlet s některou cestovní kanceláří, pak určitě po prohlídce hlavního města ostrova poplujete dále kolem východního pobřeží směrem na jih, kde bude následovat návštěva místního kláštera Panormitis pocházejícího z 18. století. Do dnešních dnů je klášter, zasvěcený archandělu Michaelovi, jedním z nejvýznamnějších poutních míst oblasti.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist