Jste zde

Kalithea

Městečko Kallithea leží na východním pobřeží ostrova Rhodos mezi městy Rhodos a Faliraki. V centru tohoto přímořské lázeňského městečka najdeme několik kavárniček, barů, taveren a obchůdků. Kalithea je také známá svou malou písečnou pláží, která je díky svému pozvolnému vstupu do moře vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Podél pobřeží nedaleko městečka Kallithea se nachází několik malebných zátok, z nichž některé z nich jsou přístupné pouze od moře a k jiným se dostanete i na motorce.

Průzračná voda moře v oblasti Kallithey je velkým lákadlem pro potápěče. Místo je dobře přístupné z ostatních částí ostrova, z města Rhodos sem jezdí několikrát denně autobus.

Největší atrakcí městečka Kallithea jsou stejnojmenné lázně, které byly vybudovány ve 20. letech minulého století italským architektem Pietrem Lombardinem. Smetánka celé Evropy sem v prvních desetiletích minulého století přijížděla léčit své neduhy, zejména revma, cukrovku či žlučníkové a ledvinové kameny. Lázně však byly během 2. světové války bombardovány a značně poničeny. Své původní podobě se přiblížily teprve v roce 2007, kdy byla úspěšně dokončena jejich rozsáhlá rekonstrukce. Lázně jsou otevřeny denně od 8 hod. do 24 hod., vstupné pro dospělou osobu je 2,5 €, po 21 hod. je vstup do lázní zdarma. Termální prameny zde vyvěrají přímo u malé zátoky, u které jsou umístěny lehátka, křesla a slunečníky. V roce 1989 se v lázních natáčela jedna z mnoha epizod seriálu Hercule Poirot.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist