Jste zde

Koukounaries - jedna z nejkrásnějších pláží Řecka

Koukounaries je jednak název malého letoviska v západní části ostrova Skiathos v severních Sporadách v Řecku, jednak je to také název údajně nejkrásnější pláže na ostrově Skiathos. K pláži se dostanete pohodlně autobusem ze všech větších míst na jižním pobřeží ostrova a samozřejmě z jeho hlavního města Skiathos. Leží až na konci trasy autobusů odjíždějících z východu na západ ostrova.

Pláž Koukounaries leží ve stínu vzrostlých borovic a olivovníků, které poskytují příjemný stín. Pláž je písečná, docela dost široká, a má postupný vstup do moře, což ocení především rodiny s malými dětmi. Voda v moři je skutečně průzračná, podobně jako na jiných částech ostrova.

Pláž slouží všem hostům z přilehlých ubytovacích zařízení, kterými jsou nejčastěji různá studia a apartmány, ale také některých hotelů, jako je např. hotel Muses či Skiathos Palace. Právě z hotelu Skiathos Palace, který se nachází nahoře nad pláží, je velmi pěkný pohled na celou pláž. Obzvlášť působivý je pak výhled při západu slunce.

Oblíbenost pláže s sebou přináší jednu menší nevýhodu. Každé odpoledne totiž u pláže přistane několik výletních lodí, především ze sousedního ostrova Skopelos či z ostrova Elba, jejichž pasažéři se přijedou na tuto pláž vykoupat. Na pláži je široká nabídka vodních sportů, nechybí ani občerstvení. Ve středisku Koukounaries se nachází i několik vyhlášených restaurací s výbornou řeckou kuchyní. Jakmile v pozdních odpoledních hodinách výletní lodě opět odplují, pláž se téměř vylidní.

Koukounaries ubytování

Skiathos Palace
Hotel Skiathos Palace se nachází nad známou pláží Koukounaries. Oblíbené jsou večeře na terase při západu slunce.

 

Hotel Muses
Menší hotel spíše rodinného charakteru v blízkosti jezera obklopeného borovicemi, ve vzdálenosti 450 metrů od pláže Koukounaries.

 

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist