Jste zde

Turistická letoviska na Korfu

Acharavi

Acharavi je rušné turistické městečko, oblíbené nejen u českých, ale i zahraničních turistů. Nachází se na severním pobřeží ostrova Korfu. Jeho velkou předností je několik kilometrů dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, která činí letovisko oblíbené zejména u rodin s malými dětmi. Je také centrem severní části ostrava, nachází se zde banky, úřad, pošta. lékaři, ale také velké množství obchodů a menších supermarketů, barů a taverniček. V Acharavi se nachází aquapark.

Roda

Leží jen několik málo kilometrů západně od střediska Acharavi. Mezi oběma středisky se táhne dlouhá písčitá pláž. I toto místo je plné turistů, zejména u příznivců windsurfingu. V centru obce Roda byly objeveny skromné pozůstatky Apollonova chrámu pocházejícího z 5 století př. Kr. Roda byla původně malá rybářská vesnička. Dodnes se zde ve východní části nachází čilý přístav. Najdeme zde i množství restaurací, taveren a obchodů.

Arillas

Původně malá vesnička, která se díky turistice změnila v živé letovisko. Místní 2,5 km dlouhá písčitá pláž získala ohodnocení "Modré vlajky" za čistotu moře. Obraz tohoto městečka dotváří olivové a citrusové háje a velké množství fauny.

Dassia

Oblíbené letovisko ležící jen 11 km od Kerkyry. Místní nádherná písčitá pláž nabízí nepřeberné množství nabídek vodních sportů. Večer lze příjemně strávit v jedné z typicky řeckých restaurací či taveren.

Nissaki

Leží v severovýchodní části ostrova Korfu. Jedinečně křišťálové moře je lemováno oblázkovou pláží. Je vhodným místem pro všechny, kteří touží strávit svou dovolenou v pěkném prostředí se službami na vysoké úrovni. Od Kerkyry je Nissaki vzdáleno asi 20 km.

Barbati

Se nachází v pěkném zálivu vzdáleném asi 20 km severně od Kerkyry. Hlavní silnice je lemovaná restauracemi, bary, tavernami a obchůdky. Jedná se o malé letovisko, vhodné pro ty, kteří vyhledávají klidnou dovolenou.

Moraitika

Spolu s nedalekým letoviskem Messonghi leží na jihovýhodním pobřeží ostrova. Krásné písčité pláže, spousta obchůdků a restaurací, taveren a barů. Vhodné pro mladé lidi vyhledávající odpočinek. Nedaleko byl vybudován akvapark Vodní svět s velkým množstvím bazénů a tobogánů, který patří k největším akvaparkům Středomoří.

Hodnocení: 
Průměr: (2 hlasy)
TOPlist