Jste zde

Sidari

Sidari je jedním z nejoblíbenějších, ale také nejkrásnějších letovisek na Korfu. Je největším prázdninovým střediskem na severním pobřeží ostrova. Sidari je oblíbené zejména u anglických cestovních kanceláří a více majetnějších turistů, kterým jsou přizpůsobeny služby v letovisku. Pokud si půjdete večer sednout do jedné z místních taveren, můžete si připadat jako někde v anglické hospodě. Je zde dokonce i Mc´Donald, který nabízí oblíbený řecký gyros.

Na východ od přístavu se nachází široká písečná pláž, která je vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Na druhou stranu je pobřeží strmé a křídové útesy jsou vděčným cílem fotografů.

Sidari leží 25 km od hlavního města ostrova, Kerkyry. Pro cestu do Kerkyry lze využít místní autobusy. Cena za dospělou osobu je cca 2 Eura. Nejbližším letoviskem je Roda.

Sidari se neustále rozrůstá. Na pobřežní promenádě najdete velké množství restaurací a obchůdků, které bývají otevřeny (s výjimkou odpolední siesty) od dopoledních do pozdních večerních hodin.

Velké oblibě se těší Canal D´Amour (Kanál lásky), což je místní fjordovitá zátoka, kde je možno si zaplavat ve skalním tunelu (oficiálně zakázáno). Plavání je určeno zejména mladým ženám, které se podle pověsti, provdají za toho, na koho budou při plavání v kanálu usilovně myslet.

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist