Jste zde

Paleokastritsa

Paleokastritsa je jedním z nejoblíbenějších výletních cílů na ostrově Korfu. Podle obyvatel Korfu je druhým nejkrásnějším místem ostrova, hned za Kerkyrou.

Na pobřeží se nachází skalní výběžky, které ho rozdělují do několika malých zátok. K mnohým z nich se lze dostat pouze po moři.

Turisté vyhledávají klášter Panagia Theotokou nacházející se na mysu mezi dvěma zátokami vysoko nad mořem. Klášter je umístěn v krásné zahradě plné ibišků, růží, pelargonií a bouganvilií. V klášterním kostele lze obdivovat cenné ikony. Nejznámější a nejpůsobivější je zobrazení Posledního soudu a příběh Stvoření v osmi obrazech. Místní zvonice se třemi zvony je zasvěcena sv. Trojici.

V klášterním muzeu jsou vystaveny staré rukopisy a mnoho ikon. V malém obchůdku se suvenýry si lze koupit ručně zpracované výrobky místních řemeslníků.

Paleokastritsu si oblíbil i sir Frederick Adam, který nechal vybudovat do Paleokastritsy dlážděnou silnici, která vedla z hlavního města přes celý ostrov. Nechal zde postavit také vojenskou nemocnici, kterou měl ospravedlnit svůj čin.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist