Jste zde

Kerkyra / Korfu - hlavní město ostrova

Korfu, což je anglický překlad řeckého "Kerkyra" je hlavním městem stejnojmenného ostrova. Nachází se na východním pobřeží ostrova. V Korfu se nachází mezinárodní letiště a přístav. Pokud budete trávit na ostrově svou dovolenou, určitě byste si měli jeden den rezervovat právě pro návštěvu hlavního města. Můžete se procházet starobylými úzkými uličkami, navštívit některý z místních kostelů či posedět v taverně s výhledem na moře.

O Kerkyře se říká, že je jedním z nejkránějších měst Řecka, a je to skutečně pravda. Nezapomenutelné jsou okamžiky strávané např. ve staré pevnosti při západu slunce. Jedinečnou atmosférou Vás Kerkyra překvapí také večer, kdy je stará i nová pevnost osvětlena. Do Kerkyry se z jednotlivých letovisek ostrova můžete dostat pohodlně místními autobusy nebo taxíky.

Zajímavá místa Kerkyry

Starý přístav - dnes zde již kotví pouze staré přívozy do Igoumenitsy, které jsou mimo provoz. Příležitostně zde přijíždí i trajekty z ostrova Paxos.

Muzeum Dionisa Solomose - básník, autor řecké národní hymny. Rodák z ostrova Zakynthos (1798). Po dlouholetém pobytu v Itálii se vrátil zpět do Řecka a v tomto domě žil až do své smrti (1857).

Byzantské muzeum - kostel Panagia Andivouniotissas, je zde vystaveno více než sto vzácných ikon pocházejících z 15. - 18. století. Vystavené ikony pochází nejen z tohoto kostela, ale i z ostatních kostelů na ostrově.

Faliraki - výběžek východním směrem od starého přístavu, místo plné kaváren a taveren s výhledem na moře. Na konci minulého století prošla rozsáhlou rekonstrukcí budova osobního terminálu. Plážové lázně jsou oblíbeným víkendovým místem místních obyvatel.

Dům čtenářské společnosti - rozsáhlá knihovna s více než 40 tisíci vzácných starých rukopisů, map a knih.

Esplanade - rozsáhlá volná plocha vytvořená za dob nadvlády Benátčanů, která vznikla zbořením více než dvou tisíc domů, které se zde nacházely. Jejím účelem bylo sloužit jako otevřený prostor pro palbu pro případ obléhání Turky. Dnes se tento prostor využívá k víkendovému zápolení v kriketu.

Starý palác - postaven začátkem 19. století maltskými dělníky, kteří na jeho stavbu použili maltský vápenec. Palác byl sídlem Řádu svatého Jiří a Michaela, jehož členové byli bývalí britští důstojníci. V druhé polovině 19. století palác používala královská rodina jako své letní sídlo. V padesátých letech minulého století začal sloužit jako azylový dům. Součástí paláce, jehož velká část je přístupná turistům, je i Muzeum asijského umění a Městská pinakotéka.

Liston - řada čtyřposchoďových domů u Espalanade, kde se soustředily nejdražší kavárny Kerkyry. Před těmito domy se nachází pěší zóna.

Stará pevnost - na východ od Espalanade, spojeny mostem. Pevnost se nachází na poloostrově, oddělena od zbývající části Kerkyry padacím mostem.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist