Jste zde

Achilleion

Achilleion - sídlo císařovny Alžběty Rakouské, zvané Sisi, které se později stalo i dovolenkovým cílem císaře Viléma II. Tento malebný zámeček stojí na kopci, odkud je krásný výhled nejen na Korfu, ale i na nedalekou Albánii. Zámecká zahrada, která se kdysi rozprostírala až na pobřeží, je dnes z velké části uzavřena.

Císařovna Sisi zde během své druhé návštěvy ostrova zakoupila od konzula starou vilu, kterou nechala po vzoru antických pompejských vil přestavět na velkolepé sídlo. Jeho stavba byla dokončena roku 1891.

Vila byla pojmenována podle antického hrdiny Achilla, jehož velkolepou plastiku nechala umístit v zahradě. Narozdíl od jiných soch, tato zachycovala hrdinu v době jeho smrti, což se později nelíbilo císaři Vilémovi. Ten ji sice nenechal odstranit, ale v jeho blízkosti nechal umístit sochu zobrazující tohoto hrdinu v plné síle. V interiéru zámku, ale i v zahradách, se nachází velké množství soch řeckých bohů a bohyní a antických hrdinů. Přízemí je přístupné turistům.

V malé zámecké kapli se nachází inventář z doby císařovny Sisi a císaře Viléma. Velkolepá je palácová terasa lemovaná sloupořadím soch antických bohů a filozofů. Místo nabízí nezapomenutelný pohled na město Kerkyra a pobřeží.

Během světových válek sloužil zámeček jako lazaret, do roku 1992 se zde nacházelo kasino. Gastouri - vesnička pod Achilleionem, kde se nachází Alžbětina kašna s bílou kupolí, kterou Sisi darovala místním a kde ráda sedávala a pozorovala život okolo sebe. Nedaleko se nachází vojenský hřbitov, kde je pochováno více než 100 francouzských vojáků padlých během 2. světové války.

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist