Jste zde

Stravování v Benátkách

V Benátkách najdete velké množství nejrůznějších typů stravovacích zařízení, kde se můžete dobře najíst. Ceny jídla a nápojů jsou v porovnání s Českou republikou vyšší.


Nejznámější typy stravovacích zařízení


Ristorante - standartní restaurace, větší zařízení
Trattorie - restaurace "domácího" typu
Pizzerie - pizérie, bývají otevřeny od pozdního odpoledne do půlnoci
Spaghetteria - restaurace nabízejícíc typická italská těstovinová jídla
Spropitné bývá v některých restauracích již započteno v ceně jídla. Pokud ano, najdete tuto informaci napsánu na jídelním lístku. Pokud spropitné v ceně není je zvykem dávat 10 - 15 % z celkové ceny jídla.


Některé restaurace mívají na zdi v blízkosti vchodu vystaveny jídelní lístek, nicméně se často stává, že uvedená levná jídla již často nebývají v nabídce.


Typická večeře či oběd v italské restauraci může zahrnovat několik chodů. Antipasto je předkrm (např. olivy, šunka, plody moře), po kterém následuje primo (polévka či těstoviny). Hlavní chod - secondo - ryba či maso se salátem nebo přílohou (pozor, obvykle nebývají započteny v ceně hlavního jídla). Pak si můžete pochutnat na ovoci či zákusku (dolce). Známé espresso se podává úplně nakonec. Během jídla doporučujeme ochutnat některé z výborných italských vín. Pokud dáte přednost nealkoholickým nápojům, objednejte si některý z výborných čerstvých sezónních ovocných džusů.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist