Jste zde

Doprava v Benátkách

Vaporetto

Vaporetto je vodní "autobus". Jízdenky je možno zakoupit u autorizovaných prodejců (tabáky, novinové služby, některé kavárny). Jízdenku je třeba označit ještě před nástupem na vaporetto ve žlutém automatu.

JÍZDENKY

Water Services Ticket za 6 Euro

platí 60 minut na všechny druhy vodní dopravy (s několika výjimkami) včetně převozu jednoho zavazadla nepřesahujícího stanovený limit

On Board Waterbus Ticket za 6 Euro

Pro případ, že si nestihnete koupit jízdenku před nástupem, je možno si tento typ zakoupit u posádky. Platnost viz Water Services Ticket

Tourist Travel Cards

Vhodná pro turisty, umožňuje (s několika výjimkami) cestování jakýmkoli dopravním prostředkem po vodě či po souši. Vydává se v několika verzích dle doby platnosti. Je možno je zakoupit v místech s označením "Hellovenezia".

  • 13 Euro - 12hodinová jízdenka
  • 15 Euro - 24hodinová jízdenka
  • 20 Euro - 36hodinová jízdenka
  • 25 Euro - 48hodinová jízdenka
  • 30 Euro - 72hodinová jízdenka

3denní karta pro mládež

Cena této karty je 18 Euro, platí pro mladé lidi ve věku 14 až 29 let.

Grand kanál - traghetti

Jedná se o malé gondoly, které relativně levně převáží cestující z jednoho břehu kanálu Grande na druhý. Převáží cestujíc v těchto oblastech - San Marcuola, Santa Sofia, San Toma, San Samuele, Santa Marie del Giglio a Dogana. Cena za převoz je 0,50 Euro.

Vodní taxi

Vodní taxi musí mít na boku žlutý pruh a licenční číslo. Kapacita bývá 20 cestujících. Cena za jízdu je asi 9 Euro, platí se příplatky za přepravu v noci (22.00 - 7.00 hod.) 5,50 Euro a za zavazadla.

Jízda gondolou

Jízda gondolou po kanálech v Benátkách je nezapomenutelným, nicméně drahým zážitkem. Ceny jsou oficiálně stanoveny a žádný gondoliér je nesmí překročit. Kapacita gondoly je 6 cestujících. Cena je 80 Euro za 40 minut. Za každých dalších 20 minut se platí navíc 40 Euro. Cena za jízdu v nočních hodinách (19.00 hod. - 8.00 hod.) je 100 Euro za 40 minut, příplatek za každých dalších 20 minut je 50 Euro.

Hodnocení: 
Průměr: (5 hlasů)
TOPlist