Jste zde

Doprava do Chorvatska

Autobusem do Chorvatska


Jedním z nejrozšířenějších způsobů dopravy do Chorvatska zůstává díky blízké vzdálenosti stále jízda autobusem. Většina dopravních společností v dnešních době již využívá moderních dopravních prostředků a jízda autobusem je docela pohodlná (autobusy s WC, klimatizací, televizorem a kávovarem jsou standardem).

Pokud si zakoupíte ubytování v hotelu/apartmánu/ kempu v Chorvatsku prostřednictvím cestovní kanceláře, zahranuje její nabídka zpravidla i nabídku dopravy. Ta je někdy součástí základní ceny zájezdu, jindy je připočítávána k ceně za ubytování. Takovéto autobusy vyjíždí z mnoha míst naší republiky. Např. cena zpáteční dopravy na Istrii od CK Vítkovice Tours je 2 290, Kč, do Střední Dalmácie 2 690,- Kč. Do oblasti Istie a Kvarneru se vyjíždí z České republiky v podvečerních hodinách, do oblasti Střední Dalmácie v brzkých odpoledních hodinách.


V posledních letech se rozšířila nabídka autobusové dopravy do Chorvatska od řady českých dopravních společností. Ty pořádají autobusovou přepravu do různých míst na chorvatském pobřeží v letní sezóně (červen - září).
Jako příklad uvádíme významnou českou společnost Tourbus, a.s., která každý pátek v sezóně vysílá autobusy na těchto linkách (zpáteční cesta v sobotu. Všechny níže uvedené spoje mají přípoj z Prahy do Brna. V závorkách jsou uvedeny ceny zpáteční jízdenky.


Brno - Znojmo - Rijeka (1 750,- Kč) - Crikvenica (1 750,- Kč)- Baška (1 990,- Kč)/Pula (1 990,- Kč) - tj. spoj na ostrov Krk či na Istrijský poloostrov s konečnou ve středisku Pula
Brno - Tučepi ( 2 590,- Kč) - Podgora (2 590,- Kč) - Gradac (2 590,- Kč)Ploče - Dubrovník (2 890,- Kč)
Ostrava - Brno - Zahřeb (1 550,- Kč) - Zadar (2 260,- Kč) - Split (2 830,-Kč) - Makarska (2 830,- Kč)
Praha - Brno - Rijeka (1990,-Kč) - Pula (2 250,-Kč)


Podrobnější informace včetně jízdních řádů a kontaktů naleznete na stránce společnosti Tourbus, a.s.
Rozsáhlá nabídka spojů do zahraničí je také na www.onlinebus.cz


Z výše uvedeného přehledu vyplývá, že pokud zakoupíte pobyt v Chorvatsku u cestovní kanceláře, je často výhodnější zakoupit také zpáteční jízdné. Nabídka nástupních míst na území ČR je u cestovních kanceláří širší.


Další dopravní společností nabízející dopravu na pobřeží Jadranu je společnost Jadranexpres. Cena zpáteční jízdenky pro jednotlivce je 2 000 Kč. Autobus odjíždí v pátek odpoledne a vrací se v sobotu večer. Jízdní řád je uveden na Jadranexpres.cz


Pro případ, že potřebujete pouze jízdenku do Chorvatska bez ubytování, doporučujeme pár dní před odjezdem kontaktovat také české cestovní kanceláře. Jejich autobusy nemusí být zcela vytíženy a mohou vám prodat pouze jízdenku. Výhodné nabídky dopravy do Chorvatska také mívá ČSAD.


Autobusem po Chorvatsku


V Chorvatsku na pobřeží i na ostrovech existuje poměrně rozsáhlá síť autobusového spojení. Pomocí lokálních autobusů se může velmi rychle a pohodlně dostat v průběhu vaší dovolené do turistických lokalit.
Dopravu na Istrii a v oblasti Kvarneru zajišťují zejména Pula Promet a Autotrans Rijeka. V oblasti Zadaru operuje Liburnija Zadar, okolí Splitu - Promet Split a znám je také Promet Makarska. Na stránkách autobusového nádraží v Dubrovníku naleznete jízdní řády meziměstkých linek a také číslo na bezplatnou linku.


 


Vlakem do Chorvatska


V době od 22. června do 7. září 2007 budou vypravovat České dráhy a.s. denně rychlík JADRAN na trase Praha - Brno - Split a zpět. Vlak přepravuje nejen osoby, ale také osobní automobily, motocykly či jízdní kola. Vlaková souprava má vozy 2. třídy k sezení, lůžkové a lehátkové vozy. Z pražského hlavního nádraží odjíždí v 7.54 hod. (příjezd do Splitu následující den ráno v 5.45 hod.). Ze Splitu odjíždí ve 20.56 hod. (příjezd do Prahy hl.n. následující den večer ve 20.00 hod.).
Přehled aktuálních cen, jízdní řád a informace o možnostech slev získáte na stránkách ČD, a.s.


Letecky do Chorvatska


Letecké spojení s Chorvatskem zajišťuje letecká společnost České aerolinie a chorvatská letecká společnost Croatia Airlines. V zimních měsících zajišťují spoje na trase Praha - Záhřeb a zpět. V letní sezóně taktéž lety do Splitu, a to 2x týdně. Doba letu je 2 hodiny.
 

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist