Jste zde

Chorvatská měna

Chorvatskou měnou je kuna, která se dělí na 100 lip. Oficiální mezinárodní značení je HRK, Chorvati často uvádějí jako Kn. V oběhu jsou mince v hodnotě 5, 10, 20, 50 lip a 1,2, 5 kun a bankovky v hodnotě 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1 000 kun.

Chorvatské kuny můžete vyměnit již na území České republiky v některých bankách a směnárnách. Kurz se pohybuje okolo 4 Kč za 1 Kn.

Na území Chorvatska můžete vyměnit jakoukoli volně směnitelnou měnu (nejlépe Euro či USD) na poštách, v bankách, směnárnách či na hotelových recepcích (tyto však mívají až 5 % provizi). Banky a směnárny ve větších městech či turistických střediscích bývají otevřeny od pondělí do pátku od 8.hod. do 18. hod. (s polední pauzou mezi 12.hod. a 14. hod.), v sobotu maximálně do 12. hod.
České koruny lze směnit také přímo v Chorvatsku, kurz však bývá nevýhodný.

Zpětná výměna chorvatských kun je možná pouze v bankách na základě předložení dokladu o výměně.

V Chorvatsku lze běžně používat ve větších centrech platební karty. V každém turistickém středisku najdete také bankomat. Nejčastěji se akceptují karty VISA, MasterCard, Maestro, Eurocard, Diners Club apod. Jednotlivá zařízení, která akceptují platbu kartou, mívají loga příslušných karet nejčastěji vylepeny na vchodových dveřích.

Současný kurz chorvatské kuny:
1 Euro = 7, 4 HRK
1 HRK = 3, 80 Kč

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist