Jste zde

Njivice - malebné středisko v Boce Kotorské

Středisko Njivice leží v Boce Kotorské (čti dále: Kotor) na západním pobřeží zálivu Hercegnovi. Letovisko Njivice spojuje s Herceg-Novi a Igalem silnice vedoucí podél pobřeží. Příjemným zpestřením pobytu v obci Njivice může být také plavba malým člunem na protější břeh zálivu.

Njivice jsou vyhledáváným cílem turistů již více než 50 let. I přesto si však uchovávají svůj venkovský ráz, malý počet ubytovacích zařízení (např. hotel Riviera) a poklidný způsob života. Proto musíte počítat s tím, že zde není téměř žádná večerní zábava. Za tou musíte vyrazit do města Herceg-Novi (8 km) či do Igala (4 km).

Hlavní pláž letoviska Njivice se nachází u hotelu Riviera. Byla dokonce oceněna Modrou vlajkou. Za touto pláží se nachází menší nudistická pláž, která byla jednou z nejstarších nudistických pláží na pobřeží.

Během pobytu v letovisku Njivice doporučujeme podniknout procházku k mysu Koliba a k vyhlídce nad mysem, odkud je velmi pěkný pohle na celou Boku Kotorskou. Je to místo, které nejvíce z pobřeží vybíhá do moře k poloostrovu Luštica, na který pořádají v letních měsících místní agentury lodní výlety. Za mysem Koliba probíhá hranice Černé Hory s Chorvatskem.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist