Jste zde

Igalo - termální léčebné lázně

Igalo je poměrně mladé středisko s moderními stavbami, které vznikaly po 2. světové válce. Leží v blízkosti Herceg Novi, jehož je administrativní součástí a s nímž je spojen několik kilometrů dlouhou promenádou Pet Danica.

Igalo se proslavilo svými termálními radioaktivními léčebnými prameny, které vyvěrají na mořských březích v účstí říčky Sutoriny. V minulých desetiletích v Igalu vyrostlo hned několik lázeňských objektů na velmi dobré úrovni. K léčbě se používá místní lehce radioktivní bahno, které pokrývá mělké mořské dno, a to zejména u nemocí pohybového ústrojí, ale také některých kožních chorob, astmatu a kardiovaskulárních chorob.

Pacientem místních lázní byl také Josip Broz Tito, který nechal ze státního rozpočtu vybudovat několik lázeňských zařízení. Měl zde své sídlo - vilu Galeb, která dodnes slouží k ubytování státních návštěv.

Nejznámější zařízení - tzv. Ústav pro fyzikální medicínu, rehabilitaci a revmatologii Dr. Simo Miloševiče (nebo také Institut Igalo, je jedním z nejznámějších a nejlépe vybavených léčebných komplexů na Jadranu.

Na konci roku 2007 byl v Igalu postaven nový sportovní komplex, který je nejen zajímavým architektonickým prvkem města, ale nabízí místním obyvatelům a turistům velké množství sportovního vyžití.

Pláže jsou převážně malé oblázkové, uměle rozšířeny betonovými platy. Navazují postupně jedna na druhou podél celého pobřeží Igala. Na některých místech uvidíte při břehu velké množství lidí. Právě v těchto místech vyvěrají léčebné prameny.

Z výletů do okolí doporučujeme lodní výlet na ostrov Mamula s malou pevností a k jeskyni Plava Špilja.

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist