Jste zde

Bečiči - černohorský ráj českých turistů

U českých turistů velmi oblíbené letovisko Bečiči leží jižně od Budvy. Bečiči je součástí tzv. Budvanské riviéry. Rozkládá se při dlouhé široké písečné pláži, která mu zajistila popularitu již v 2. polovině minulého století.

Zatímco v době socialismu si v Bečiči stavěli své luxusní vily čelní státní představitelé a na pobřeží se nacházely hotely typu "ubytoven", v posledních letech se Bečiči podstatně změnilo a dnes nabízí kvalitní ubytování za příjemné ceny.

Bečiči je narozdíl od Budvy mnohem klidnější, nemá žádné staré centrum. To však nemění nic na kvalitě nabízených služeb, které do Bečiči každoročně přitahují vyšší počet turistů všech věkových kategorií.

Zábava v Bečiči

Poslední dobou jsou stále více rozšířené animační programy, které nabízí větší hotely v Bečiči. Pokud se turisté rozhodnou vyrazit za zábavou mimo hotel, pak mohou navštívit jeden ze dvou klubů. Větší množství zábavy nabízí sousední Budva, ze které je možno se vrátit do Bečiči místními mikrobusy i v pozdních nočních hodinách.

Bečiči - sport a pláže

V Bečiči se nachází celá řada sportovních atrakcí. Mezi klasické patří tenisové kurty, hřiště pro míčové hry, hřiště pro plážový volejbal, bowling, bazény, tobogány a skluzavky. Na své si přijdou i vyznavači adrenalinových sportů: Bečiči má výhodné podmínky pro surfování, zapůjčit si lze vodní skútry, vodní lyže, absolvovat jízdu na létajícím gumovém člunu. Bečiči je známým centrem paraglidingu v Černé Hoře.

Pláže Bečiči byly již od počátku 20. století řazeny mezi nejkrásnější pláže Evropy. Dnes se několik z nich pyšní oceněním "Modrá vlajka". Větší hotely mají své vlastní pláže, kde jsou hostům k dispozici lehátka a slunečníky. Směrem na jih se nachází i několik menších pláží, kde se Vám při troše štěstí podaří najít i trochu soukromí. Místní pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře a jsou proto oblíbeny rodinami s malými dětmi.

Ubytování v Bečiči

Naštěstí jsou již za námi doby, kdy v Bečiči převažovaly hotely, které sloužily jako ubytování v rámci celozávodních dovolených. V minulých letech převážná část hotelových komplexů prošla rozsáhlými rekonstrukcemi a dnes se řadí mezi kvalitní ubytovací kapacity. Z hotelů jmenujme např. Bellevue, Bella Vista, Splendid, Montenegro, Queen of Montenegro, Mediteran apod.

Kam na výlet?

Během svého pobytu se každý určitě alespoň jednou vydá do sousedních letoviska Budvy, které se nachází pouhé 4 km severním směrem od Bečiči. Zejména ve večerních hodinách je procházka podél pobřeží velmi příjemná. Do Budvy se lze dopravit i místními mikrobusy či malým turistickým vláčkem.

Při svém pobytu v Bečiči byste určitě neměli vynechat návštěvu střediska sv. Stefan.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist