Jste zde

Varna - starobylé město na pobřeží

Varna, město jehož historie začala před více než 6000 lety, je třetím největším městem Bulharska a nejdůležitějším městem na bulharském pobřeží. Varna má vše, co potřebuje: historické památky, muzea, divadla a další kulturní zařízení, nádherné písečné pláže, rozsáhlé parky poskytující příjemný stín v letních měsících, množství obchodů, restaurací, kaváren. Svým návštěvníkům také nabízí služby akvaparku, návštěvu delfinária, terária, ojedinělého námořního muzea. Jen pár kilometrů od města Varna se nachází známý Palác Evksinograd. Varna neposkytuje příliš mnoho možností luxusního ubytování na pobřeží. Hlavním střediskem v oblasti Varny jsou známé Zlaté Písky.

Centrem kulturního a společenského dění ve městě Varna je náměstí Nezavisimost, na kterém najdete operní dům, pěknou kašnu, restaurace a bezpočet kavárniček. Hlavní ulice vedoucí od náměstí jsou ulice Knížete Borise I., Marie Luizy (zde se nachází několik muzeí) a Christa Boteva. Důležitou dopravní křižovatkou města je náměstí Metropolit Simeona, na kterém se nachází známá katedrála Nanebevzetí, která je symbolem města Varna. Centrem večerních procházek a nočního života je nábřeží s množstvím restaurací, barů a diskoték.

Ceny ve městě Varna jsou obdobné jako v jiných velk ých bulharských městech. Není zde ani extrémně draho (tak jako např. v letovisku Zlaté Písky), ani extrémně levně. Ceny v restauracích jsou přibližně stejné jako u nás, o něco málo dražší je zde např. zmrzlina či pivo.

Varna má pěkné pláže, které jsou využívány zejména místními a některými turisty, kteří jsou ubytováni přímo v tomto městě. Většina z těchto pláží má pozvolný písečný vstup do moře. Půjčení lehátka a slunečníků stojí 3 až 5 leva.

Varna má také množství památek (etnografické muzeum, archeologické muzeum, kostel Nanebevzetí Panny Marie, ruiny římských lázní) a dalších zajímavých míst, které stojí za shlédnutí (Mořské zahrady, akvárium, zoologická zahrada, delfinárium). Více o památkách tohoto města se dočtete na stránce Varna a její památky.

Samostatné stránky jsou také věnovány tématům doprava ve Varně, počasí ve Varně a palác Evksinograd.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist