Jste zde

Doprava ve Varně

Mezinárodní letiště Varna

Ve Varně, resp. deset kilometrů západním směrem od města Varna, se nachází mezinárodní letiště, na kterém přistávají četné mezinárodní charterové lety, mimo jiné také z České republiky. Mezinárodní kód letiště ve Varně je VAR. Z letiště odjíždí přibližně ve dvaceti minutových intervalech autobus č. 409, který zastavuje na autobusovém nádraží a v centru Varny a dále pokračuje do střediska Zlaté Písky. Pokud si budete chtít během svého pobytu zakoupit letenku do Sofie, obraťte se na agenturu Varna International Airport Travel Agency. Jednosměrná letenka Varna - Sofie Vás bude stát přibližně 100 Euro.

Dvě autobusová nádraží

Ve Varně najdete dvě autobusová nádraží. Hlavní autobusové nádraží se nachází necelé dva kilometry severozápadním směrem od centra Varny. Z tohoto nádraží odjíždí mezinárodní spoje i spoje vnitrostátní. Jednosměrná jízdenka Varna - Istanbul stojí necelých 50 Lv, jízda trvá 10 hodin. Do Atén budete cestovat více než 24 hodin a jízdné stojí 110 Lv. Přibližně patnáctkrát denně odjíždí autobusy do Balčiku (4 Lv, 1 hodina) a pětkrát do Burgasu (10 Lv, 2 hodiny) atd. Dálkové a mezinárodní spoje jsou většinou provozované soukromými společnostmi. Jízdenky si můžete zakoupit v předprodeji na autobusovém nádraží nebo v kancelářích ve městě Varna.

Druhé autobusové nádraží Častna Mladost je v podstatě soukromé. Najdete ho asi 200 metrů od hlavního nádraží. Odsud odjíždí několikrát za den malé mikrobusy, zejména do středisek na pobřeží (Albena, Bačik, Burgas). Cena jízdného v mikrobusech je přibližně stejná jako u velkých autobusů, výhodou je větší frekvence spojů.

Vlakové nádraží

Vlakové nádraží se nachází přibližně 700 metrů jižním směrem od centra města Varna. Nádraží bylo nedávno zrekonstruováno, najdete v něm úschovnu zavazadel i připojení na internet. Jedním z mnoha vlakových spojení jsou vlaky do Sofie, které odjíždí několikrát za den. Jízda trvá přibližně osm hodin, jednosměrná jízdenka Varna - Sofie stojí 20 Lv.

Taxi

Pro jízdu po městě Varna, ale i pro cestování mimo město, můžete zvolit taxíky. Cena se pohybuje okolo 0,40 až 0,60 Lv za kilometr.

Městská doprava

Po městě Varna, ale také do letovisek Zlaté Písky a Sveti Konstantin se dopravíte místní hromadnou dopravou. Cena jízdenky je 0,60 Lv. Mezi jednotlivými městskými částmi se nejrychleji přepravíte autobusy č. 1 a 41. Mezi vlakovým nádražím a Zlatými Písky jezdí autobus č. 109. Autobus č. 409, který jezdí od letiště ve Varně, u vlakového nádraží nezastavuje.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist