Jste zde

Bulharsko

Zlaté písky nebo-li bulharsky Zlatni pjaseci jsou jedním z nejoblíbenějších středisek na bulharském pobřeží. Nabízí velké množství barů, diskoték, restaurací, kaváren, sportovního využití atd. Nevýhodou tohoto střediska jsou vyšší ceny než ve většině bulharských přímořských středisek, a to nejen za ubytování, ale také za jídlo. Ceny se pohybují cca o 60 - 70 % nad průměrem.

Palác Evksinograd nechal postavit Alexandr Batenberský, první princ novodobého Bulharska osvobozeného z Osmanské nadvlády. Palác pocházející z roku 1882, který byl postaven na místě původního kláštera sv. Dimitra, se původně jměnoval Sandrovo podle italského jména Alesandro. O čtyři roky později byl palác odkoupen státem a stal se letním sídlem panovníků.

Mezinárodní letiště Varna

Varna, město jehož historie začala před více než 6000 lety, je třetím největším městem Bulharska a nejdůležitějším městem na bulharském pobřeží. Varna má vše, co potřebuje: historické památky, muzea, divadla a další kulturní zařízení, nádherné písečné pláže, rozsáhlé parky poskytující příjemný stín v letních měsících, množství obchodů, restaurací, kaváren.

Stránky

TOPlist