Jste zde

Fujairah - emirát na pobřeží Ománského zálivu

Jediný emirát na východním pobřeží


Emirát Fujairah je jediným emirátem, který leží na východním pobřeží poloostrova a který je omýván vodami Omanského zálivu (zbylých šest emirátů leží u Perského zálivu). Pobřeží emirátu Fujairah je vyhlášeno svými bělostnými plážemi a nádherně průzračnou vodou a bohatým podmořským životem. Na pobřeží emirátu se nachází tři mořské rezervace, které jsou vyhledávány potápěči z celého světa.

Fujairah má rozlohu okolo 1 150 km2, což je přibližně 1,5 % celkové rozlohy emirátů. Počet obyvatel je 150 000, což řadí Fujairah na předposlední místo co do počtu obyvatel (menší je pouze emirát Umm al Quwain).


Zatímco jiné emiráty na západním pobřeží (Dubai či Abu Dhabi) jsou z převážné části pokryty pouští, emirát Fujairah pokrývají především hory. Emirát nemá žádné naleziště ropy. Obyvatelé se živí především rybolovem, zemědělstvím, turistickým ruchem a velký přínos do místní státní pokladny má také místní bezcelní průmyslová zóna.


Pohoří Hajar


Nádherné pohoří Hajar se táhne téměř přes celý emirát. Majestátní vrcholky hor Vás budou v tomto emirátu obklopovat na každém kroku. Těch nejvyšších nadmořských výšek dosahuje toto pohoří na území sousedního Ománu.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist