Jste zde

Počasí v Dubaji

Emirát Dubaj stejně jako ostatních šest emirátů leží v tropickém pásmu. Jeho klima ovlivňuje blízkost Indického oceánu. Léta se jsou velmi horká a vlhkost vzduchu často dosahuje více než 90 %. Rtuť teploměru často šplhá v letních měsících ve stínu nad 40 °C. Naopak v zimě bývají teploty příjemnější, pohybují se mezi 22 °C a 26 °C, v noci teploty klesají i pod 15 °C.

Zatímco v zimních měsících není zatažená obloha ničím vyjímečným, v letních měsících na obloze jen stěží najdete nějaký ten mráček. V prázdninových měsících jsou teploty v Dubaji hodně vysoké a návštěva lidem s chronickým onemocněním, vysokým krevním tlakem apod., může způsobit velké problémy. Ačkoliv na pobřeží jsou vysoké teploty celkem dobře snesitelné, ve městě je situace opačná. Místní se v tuto dobu pohybují převážně v klimatizovaných místnostech, a pokud nemusí, ven vyjdou před západem slunce jen velmi zřídka.


Nejlepším obdobím pro návštěvu Dubaje je bezesporu jaro (březen - duben) a podzim (konec září - listopad). V tuto dobu jsou teploty i pro nás Evropy snesitelné a voda v moři je dostatečně teplá i pro neotužilce. Pokud se do Dubaje vydáte v době letních prázdnin a budete se zdržovat i v klimatizovaných nákupních centrech, je dobré mít s sebou nějaký svetřík. Rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou je skutečně velmi vysoký a mohl by Vám brzy způsobit nepříjemnosti ve formě nachlazení.


Teplota vzduchu v Dubaji


 


Teplota moře v Dubaji


 

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist