Jste zde

Největší tančící fontána na světě

Největší fontánou na světě je fontána "The Dubai Fountain", která se nachází v těsné blízkosti nevyšší stavby světa, budovy Burj Khalifa. První veřejné uvedení fontány do provozu bylo o sedm měsíců dříve než slavnostní otevření Burj Khalify. 

Fontána byla navžena stejnou společností, od které pochází i neméně slavná fontána v Las Vegas. Stavba fontány vyšla přibližně na 3,2 miliardy korun Umístěna je uprostřed uměle vybudovaného jezera. Její  délka je 275 metrů a tryská vodu do výše 150 metrů nad hladinu, což je jen pro představu výška přižně padesáti poschoďové budovy.

Každý večer se zde koná několik představení, z nichž první začíná v 19.30 hod. Fontána je osvětlována 660 světly v 25 různých barevných odstínech, čímž lze dosáhnout přibližně jednoho tisíce různých kombinací stříkající vody. Fontána je často nazývána zpívající. Její přibližně dvacet minut trvající "vystoupení" začínající každou půlhodinu je doprovázeno známými arabskými či světovými skladbami. Nejpůsobivější z nich je asi "Time To Say Goodbay" od Bocelliho.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist