Jste zde

Dubai Mall

Jedno z největších nákupních center na světě


Dubai Mall, který je součástí většího komplexu, do kterého patří např. nejvyšší budova na světě Burj Khalifa, se nachází v centrální části města Dubai, ve vzdálenosti 800 metrů od ulice Sheikh Zayed Road a stanice metra Burj Khalifa. Dubai Mall se hned po svém otevření v listopadu roku 2008 zařadil na seznam největších světových nákupních center.

 Jeho prodejní plocha se rozkládá na celkem čtyřech podlažích na neuvěřitelných 35 hektarech. V době jeho otevření zde bylo šest set obchodů, dnes je jejich počet dvojnásobný. Proto bývá pro turisty náročné se zde orientovat. Pokud si budete chtít něco pěkného v některém z obchodů koupit, udělejte to raději hned, nemuseli byste už tento obchůdek znovu najít. Orientaci alespoň trochu usnadňuje to, že je Dubai Mall rozdělen do 15ti menších celků.


Týdně navštíví Dubai Mall více než 750 tisíc návštěvníků, kteří zde mají k dispozici více než 100 různých kaváren, fastfoodů, restaurací, několik stovek obchodů s oblečením a obuví a více než 200 obchodů se zlatem a stříbrem, supermarket, multikino a mnohé další. Turisticky nejvíce atraktivní je obrovské akvárium a lyžařská hala.


Akvárium


Akvárium v Dubai Mall je zapsáno v knize Guinnessových rekordů, je to totiž největší akvárium na světě. Jeho rozměry jsou 51 m x 20 m x 11 metrů. Okno přes které se návštěvníci dívají do akvária je široké před 32 metrů a vysoké přes 8 metrů. Za stěnami akvária ve více než 10 milionech litrech vody žije okolo 33 tisíc živočichů, z toho více než 400 žraloků.


Budete-li mít čas můžete se projít tunelem v akváriu (vstupné 50 AED) a mít tak pocit, že jste se ocitli uprostřed všeho mořského života okolo Vás. Pokud toužíte spatřit na vlastní oči nejrůznější tvory podmořského světa, navštivte podmořskou ZOO (vstupné 50 AED). Dubai Mall nabízí také kombinaci vstupného, např. za 75 AED můžete projít tunelem inavštívit ZOO. Za 100 AED navíc krmit ryby či se projet na lodi s proskleným dnem.


Zimní hala


Toužíte si zalyžovat uprostřed pouště, když venkovní teploty dosahují vysoko nad 30 °C? Pak si přijďte zabruslit na kluzišti olympijských rozměrů. Že jste si s sebou nevzali vhodné oblečení a vybavení? Nezoufejte, s tím se přece počítá. Vše Vám zapůjčí na místě. Vstupné na dvě hodiny je 50 AED, disko na ledě za 75 AED.


Jak se dostat do Dubai Mall?


Dubai Mall disponuje samozřejmě velkým vlastním parkovištěm schopným pojmout až 14 tisíc automobilů. Jako turista ale spíše využijete dopravu metrem nebo autobusem.


Nejbližší stanice metra Burj Khalifa ve směru od Dubai Mall k pobřeží, odkud odjíždí autobusy zdarma k Dubai Mall. Metro jezdí denně od mezi půl sedmou a půl jedenáctou večer.  


Kyvadlový autobus Dubai Mall (Shuttle Bus) jezdí celkem po třech různých trasách (podél jednotlivých hotelů) podle pravidelného jízdního řádu.


Městské autobusy odjíždí od Zlatého tržiště v Deiře (Deira Gold Souk) - linka 27 přiližně co 15 minut.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist