Jste zde

Spojené arabské emiráty

Pro občany České republiky platí pro vstup do Spojených arabských emirátů vízová povinnost. Česká republika není na seznamu států, jejichž občané mohou získat vízum při příletu na letiště ve Spojených arabských emirátech. Víza musí být vyřízena vždy před odletem.

Jediný emirát na východním pobřeží


Emirát Fujairah je jediným emirátem, který leží na východním pobřeží poloostrova a který je omýván vodami Omanského zálivu (zbylých šest emirátů leží u Perského zálivu). Pobřeží emirátu Fujairah je vyhlášeno svými bělostnými plážemi a nádherně průzračnou vodou a bohatým podmořským životem. Na pobřeží emirátu se nachází tři mořské rezervace, které jsou vyhledávány potápěči z celého světa.

Ajman - nejmenší emirát


Emirát Ajman je nejmenším emirátem. Rozprostírá se na západním pobřeží při pobřeží Perského zálivu na ploše o velikosti pouhých 259 km2. Počet obyvatel žijících v Ajmanu je něco málo přes 230 tisíc, to řadí Ajman na čtvrtou pozici mezi Emiráty. Na 16 kilometrech dlouhých písečných pláží se nachází luxusní hotely, s jejichž službami budou spokojeni i ti nejnáročnější klienti.

Na území emirátu Umm Al-Quwain se nachází největší aquapark s názvem Dreamland. Aquapark Dreamland je po aquaparku Wild Wadi nacházejícím se v Dubaji nedaleko hotelu Burj Al Arab druhým nejnavštěvovanějším aquaparkem v oblasti. Názory turistů na to, který z těchto dvou aquaparků je pěknější, má lepší atrakce a služby, se různí.

Stránky

TOPlist