Jste zde

Salvador da Bahia

Salvador nebo-li Salvador da Bahia, místními nazývaný zkráceně Bahia, je označován jako srdce Brazílie. Salvador je znám svou specifickou architekturou a kulturou, z níž vynikají především světoznámé festivaly. Salvador je bohužel také znám vysokou kriminalitou.

Jedná se převážně o zloděje a kapsáře. Je třeba proto mít se v centru města, zejména v úzkých starých uličkách na pozoru. Nosit s sebou jen minimální množství peněz a cenností, oblékat se nenápadně. Pro přepravu po městě je vhodnější zvolit místní taxi, které jsou na naše poměry relativně levné.Památky a zajímavosti


Praca Municipal - sídlo politických představitelů země po více než 200 let, krásný pohled na záliv.


Afrobrazilské muzeum - otevřeno od pondělí do pátku (9.00 - 17.00 hod.), zahrnuje expozcie brazilského a afrického umění, Vaši pozornost si určitě zaslouží sbírka vyřezávaných dřevěných panelů.


Muzeum sakrálního umění - otevřeno pondělí až pátek (11.30 - 17.00 hod.) v budově kláštera ze 17. století, krásný výhled na záliv, velká sbírka náboženských předmětů převážně ze 17. a 18. století.


Catedral Basilica z druhé poloviny 17. století, která byla zcela zničena na počátku 20. století při rozsáhlém požáru. Prošel rozsáhlou obnovou, současná stavba již vůbec nepřipomíná stavbu původní.


Mercado Modelo se nachází v moderní čtvrti Comercio plné mrakodrapů. Původně zde stávala celnice, která byla zničena v 80. letech minulého století. Byla zrekonstruována a vznikla v ní novodobá tržnice pro turisty plná nejrůznějšího zboží a suvenýrů z Brazílie.


Praia do Forte


Nedaleko Salvadoru leží malá rybářská vesnička, pro kterou jsou typické nádherné liduprázdné pláže lemované háji kokosových palem. Právě zde pravidelně připlouvají mořské želvy, aby zde nakladly svá vejce. Symbolem Praia do Forte je právě želva, na jedné z pláží se nachází chovná stanice. Při odlivu se mezi plážemi a blízkými korálovými útesy vytváří laguny, kde můžete pozorovat kouzlo podmořského světa. Kromě pobytu na pláži, můžete u místních cestovních kanceláří zakoupit i řadu zajímavých výletů.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist