Jste zde

Počasí v Brazílii

Podnebí v Brazílii je převážně tropické (tj. teplé a vlhké se srážkami). Na jihu Brazílie převládá podnebí subropické. V nejjižnějších částech země je podnebí na pobřeží naopak chladné, v zimním období se mohou vyskytnout i mrazy. Počasí je zde podobné jako v Evropě, střídají se roční období. Největší rozdíly mezi denní a noční teplotou jsou v oblasti řeky Amazonky.

Zima v Brazílii


Protože Brazílie leží na jižní polokouli, zima je v době, kdy v Evropě vrcholí léto. Brazilská zima začíná v červnu a končí začátkem září. I v této době však teploty přes den šplhají k 16 oC až 20 oC.


Léto v Brazílii


Brazilské léto trvá od prosince do února. V Brazílii nastává období prázdnin, dovolených a také oblíbených karnevalů. Teploty se pohybují v závislosti na oblastech od 30 oC do 40 oC. V některých oblastech bývá vysoká vhlkost vzduchu (např. Rio de Janeiro).


I ostatní měsíce v roce bývají příznivé pro rekreaci a poznávání. Na pobřeží bývá všeobecně o něco nižší vlhkost a mírné větříky, které horké měsíce zpříjemní. Na pobřeží bývají tropické deště, které však netrvají příliš dlouho. Naopak vnitrozemí u Amazonky je jedním z nejdeštivějších míst světa. Teploty v oblasti řeky Amazonky nebývají vyšší než 30 oC, je zde však velmi vysoká vlhkost vzduchu, která v létě činí počasí téměř nesnesitelným.


Aktuální počasí v Brazílii


Click for Rio de Janeiro, Brazil Forecast
Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist