Jste zde

Měna v Brazílii

Brazilská měna je 1 real (R$), který byl v zemi zaveden v roce 1994. Jeden real (množné číslo reais) se skládá ze 100 centavos. V době svého vzniku byl jeho kurz stanoven v poměru jedna ku jedné k americkému dolaru.

V dnešní době se pohybuje cca 1 USD = 1,5 reais, tj.


1 real = 9,6 Kč

Real není volně směnitelnou měnou. Přímo v Brazílii je nejvhodnější s ohledem na kurz měnit americké dolary. Peníze lze vyměnit v bankách či směnárnách nebo na hotelových recepcích. Kurzy v hotelích však nebývají výhodné. Banky bývají otevřeny od pondělí do pátku zhruba od 10 hod. do 16 hod. (obdobné otevírací hodiny mají i směnárny, v turistických střediscích bývají tyto otevřeny i ve večerních hodinách).


Bankomaty jsou na mnoha místech ve velkých městech či střediscích. Nejvýhodnější podmínky bývají v bankomatech označených nálepkami Cirrus. Naopak v menších městech bývají často bankomaty pouze na místní karty. V Brazílii je rozšířeno i používání kreditních karet. Téměř na všech místech jsou přijímány karty Visa a MasterCard. Kartou se dá platit téměř ve všech hotelích a v mnoha restauracích.

Hodnocení: 
Průměr: (3 hlasy)
TOPlist