Jste zde

Maceio

Maceio je oblíbeným turistickým cílem na pobřeží. Najdete v něm nejen bohatý noční život, restaurace plné kvalitního jídla a pití, ale také nádherné pláže, bílý písek a azurově modré moře. Zatímco večer určitě posedíte u skleničky dobrého vína, během dne můžete podniknout krátkou vyjížďku na tzv. jangadas, malých plachetnicích pro maximálně čtyři osoby, se kterými vyplujete na moře, kde se během odlivu můžete věnovat obdivování místních korálů u malých přírodních jezírek vzdálených asi 2 km od pobřeží. Jízdenky můžete zakoupit v místní informační kanceláři, stojí přibližně 80 Kč.

Maceio, které leží na členitém poloostrově mezi Lagoa Mandau a oceánem, nevyniká žádnými historickými či kulturními památkami. Je zde pouze malebný přístav, dvě zajímavější muzea. V prvním z nich lze shlédnout předměty dokumentující život tamních domorodců, v druhém z nich, které sídlí v pěkné koloniální budově na břehu moře, se dozvíte z celoroční expozice zajímavé informace o dějinách.

Nejkrásnější pláže se nachází jen několik kilometrů od centra města. Jedná se např. o Praia de Pajucara, Praia dos Sete Coqueiros, Praia de Ponta Verde atd. Nejčistější pláže najdete více než 10 km od města (Pratagi, Guaxuma, Riacho Doce).


V Maceio se konají každoročně třetí týden v listopadu Maraceio slavnosti, při kterých probíhá většina karnevalových oslav na místních plážích.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist