Jste zde

Fortaleza - luxusní středisko Brazílie

Fortaleza je neoblíbenějším českým letoviskem na brazilském pobřeží. Je to poměrně velké město, má více než 2 miliony obyvatel, je hlavním městem státu Ceara. Fortaleza nemá téměř žádné historické památky, svůj věhlas si získala především díky krásným písečným plážím.

Ty nejkrásnější pláže se však nenachází přímo ve městě, nýbrž za městem a táhnou se oběma směry až do délky 20 km. Najdete zde několik menších středisek plných luxusních hotelů a výborných restaurací.


Fortaleza je známá vysokým počtem slunečních hodin a příjemným vánkem od Atlantského oceánu, který zpříjemňuje pobyt ve městě během horkých letních dnů. Sezóna je zde téměř celoroční.


Ve Fortaleze se nachází moderní kulturní centrum s planetáriem, kiny, divadly, restauracemi a bary. Charakteristickou stavbou města je budova v pastelových barvách - divadlo Jose de Alencara z počátku minulého století. Ve Fortaleze se také nachází velký park (cca 7 km od centra města), který vznikl díky aktivitě místních ekologů a je oblíbeným víkendovým místem obyvatel Fortalezy. Ve městě najdete i několik muzeí.

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist