Jste zde

Doprava do Brazílie

Dopravu do Brazílie zajišťují letecké společnosti z Evropy, případně v kombinaci s brazilskými leteckými společnostmi. Lety na pravidelných linkách zajišťují Alitalia, TAP Air Portugal, KLM, British Airways, ČSA v kombinaci s brazilskou společností VARIG.

Cena letenek se pohybuje od 20000 Kč + příplatky. Převážná část letů je s přestupem na některém velkém letišti v západní Evropě, odkud cesta letadlem do Brazílie trvá přibližně 14 hodin.


Výhodné je cestování v kombinaci evropská / brazilská letecká společnost. Pokud totiž přiletíte do Brazílie s tamní společností, můžete si zakoupit za zvýhodněnou cenu Brazil Air Pass, na který můžete uskutečnit výhodné vnitrostátní lety.


V minulých letech začaly české cestovní kanceláře provozovat v zimních měsících přímé charterové lety do pobřežního střediska Fortaleza z pražského letiště Ruzyně.


Pozor na časová pásma


Velkým problémem turistů ze zahraničí (a mnohdy nejen jich) je rozdíl v časových pásmech v Brazílii. Vyznát se v čase je důležité zejména pro ty, kteří se budou po Brazílii pohybovat samostatně mimo organizované zájezdy. Důležité je totiž vědět, kolik hodin bude v místě doletu Vašeho letadla, abyste nezmeškali návazný spoj, což se stává převážné většině individuálních cestovatelů.


V Brazílii existují celkem čtyři časová pásma.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist