Jste zde

Buzios

Buzios je jedním z nejpůvabnějších měst Brazílie a jednou z nejoblíbenějších oblastí na pobřeží státu Rio de Janeiro. Původně se jednalo o malou rybářskou vesničku, která mimochodem dodnes nemá více než 10 tisíc obyvatel, kterou objevila na počátku 60. let minulého století Brigitte Bardot.

Dnes se již malá vesnička rozrostla v pěkné turistické středisko plné luxusních ubytovacích kapacit, restaurací, obchodů apod. Buzios bývá někdy oznáčováno za Saint Tropez Brazílie.


Buzios se nachází na malém poloostrově a pyšní se téměř dvaceti bělostnými písčitými plážemi, které omývá křišťálově čisté moře. Hotely a penziny jsou stavěny ve stylu tzv. pousad, což jsou komplexy nízkých hlavních budov a komfortně vybavených bungalovů. Hoteloví hosté se přes den mohou věnovat vodním sportům (nabídka je opravdu široká - šnorchlování, plachtění, surfování, potápění, rybolov, jízda jachtou pronajatou v místním jachtařském klubu), v podvečer se mohou vydat do místních obchodů a povečeřet v restauracích, které jsou považovány za nejlepší nejen v oblasti Ria ale i v celé Brazílii. Buzios je znám chovem ústřic, které si můžete objednat v některé místní restauraci či si je koupit přímo v restauracích na pláži.


Pláže v jižní části poloostrova jsou sice obtížněji přístupné, na druhou stranu jsou však velmi malebné a poskytují ideální podmínky pro windsurfing. Krásná je např. pláž Ferradura, Praia do Forno či Praia Brava.


Pokud Vás pobyt na pláži omrzí, můžete podniknout výlet lodí na ostrov Ilha Feia a na pláž Tartagura. Výlety místních cestovních kanceláří jsou velmi levné a v ceně bývá zahrnuta i strava, nápoje a šnorchlovací vybavení.


Večerní zábava se v Buziu začíná pomalu rozvíjet až po půlnoci. Nejoblíbenějším podnikem je Patio Havana, kde si na své příjdou milovníci jazzu.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist