Jste zde

Brazílie

Salvador nebo-li Salvador da Bahia, místními nazývaný zkráceně Bahia, je označován jako srdce Brazílie. Salvador je znám svou specifickou architekturou a kulturou, z níž vynikají především světoznámé festivaly. Salvador je bohužel také znám vysokou kriminalitou.

Maceio je oblíbeným turistickým cílem na pobřeží. Najdete v něm nejen bohatý noční život, restaurace plné kvalitního jídla a pití, ale také nádherné pláže, bílý písek a azurově modré moře. Zatímco večer určitě posedíte u skleničky dobrého vína, během dne můžete podniknout krátkou vyjížďku na tzv. jangadas, malých plachetnicích pro maximálně čtyři osoby,

Buzios je jedním z nejpůvabnějších měst Brazílie a jednou z nejoblíbenějších oblastí na pobřeží státu Rio de Janeiro. Původně se jednalo o malou rybářskou vesničku, která mimochodem dodnes nemá více než 10 tisíc obyvatel, kterou objevila na počátku 60. let minulého století Brigitte Bardot.

Belém je hlavním městem brazilského státu Para a ekonomickým střediskem celé Amazonie. Má necelých 1,5 milionů obyvatel. Leží na okraji amazonských pralesů. Nejdůležitějším místem Belému je přístav, odkud vyplouvají lodě do přístavů na řece Amazonce a jejích velkých přítocích. Více než polovinu veškerého přepravovaného materiálu tvoří dřevo.

Mamutí komplex, největší vodní elektrárna na světě, vodní nádrž Itaipu , leží asi 20 km od Foz do Iguacu. Stavbu, která zadlužila Brazílii na několik desítek let, můžete shlédnout denně v rámci organizovaných prohlídek. V pátek a sobotu se zde ve večerních hodinách koná zvuková a světelná show.

Stránky

TOPlist