Jste zde

Sousse

Sousse je se svými téměř 180 tisíci obyvateli nejen oblíbené letovisko zahraničních turistů, ale také jedno z nejvýznamnějších měst Tuniska (třetím největším městem po Tunisu a Sfaxu) a hlavním městem stejnojmenného guvernorátu. Leží na pobřeží

Středozemního moře asi 140 km jižně od hlavního města Tunis. Obyvatelé Sousse se živí převážně výrobou textilu, zpracováním olivového oleje a turistických ruchem. Podle statistik dokonce počet turistů v letních měsících převyšuje počet obyvatel tohoto města.


Sousse je jedinečným místem, ve kterém se kloubí prvky klasického islámu s vlivy západního světa. Na místních plážích najdete více obyvatel Tuniska, než v kterémkoliv jiném tuniském městě. Také místní ženy často odkládají tradiční arabský oděv a oblékají se ve střídmém evrospkém stylu. Zatímco v letních měsících během dne bývají ulice téměř liduprázdné a mnoho místních v nich nepotkáte, jakmile se setmí, jsou ulice plné mladých i rodin s malými dětmi, zejména ve staré Medině a u přístavu a u hlavní pláže táhnoucí se na sever od města Sousse směrem k letovisku Port El Kantaoui.


Kromě nejznámějších památek v Sousse můžete ve městě obdivovat také Záviji Zakkak ze 17. století s nádherným osmibokým minaretem, ale pouze z ulice, protože vstup nemuslimům je zakázán. Sousse má také své katakomby, jejichž délka je přes 5 kilometrů. Katakomby ukrývají více než 15 tisíc hrobů křesťanů. Turisté mohou nahlédnout pouze do malé části zahrnující přibližně sto hrobů, přičemž některé z nich mají prosklenou čelní stranu.


Město Sousse má také své proslavené tržiště (souk), které najdete jižně od autobusového nádraží. Prodává se zde vše, na co si jen lze vzpomenout, maso, ryby, dobytek, výrobky místních umělců, ale také klasické turistické suvenýry.


V mnoha obchodech v Sousse, dokonce i v obchodech se suvenýry, jsou pevně stanovené ceny, což ulehčí nakupování zejména těm turistům, kteří nenalezli zalíbení ve smlouvání. Kromě toho se na severním okraji sousské mediny nachází velký obchodní komplex, který se řadí mezi největší v celém Tunisku.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist