Jste zde

Památky a zajímavá místa v Sousse

Medina v Sousse


Pokud budete v Sousse ubytováni nebo se do města přijedete pouze podívat, určitě byste neměli vynechat procházku Medinou, tj. starým městem. Její hradby jsou vysoké osm metrů a obklopují staré město v délce více než

dvou kilometrů. Za hradbami mediny najdete kromě dvanácti mešit také spoustu kavárniček a restaurací.


Ribát


Nejstarší památkou Mediny je ribát pocházející z konce 8. století: Ribát je možno navštívit denně od 8.00 do 18.00 hod., vstupné 2 dináry. Asi nejzajímavější částí Ribátu je malá mešita, jejíž mihráb (výklenek zobrazující směr k Mekce) je nejstarším na území severní Afriky. Okna mešity sloužila současně jako střílny. pokud vystoupáte po 75 točitých schodech na horní patro strážní věže, budete mít pěkný výhled na Medinu, zejména na dvůr Velké mešity.


Velká mešita


Vstup do mešity je povolen pouze muslimům, ostatní mohou pouze na nádvoří. Mešita byla postavena v polovině 9. století a později byla několikrát restaurována. zvláštností Velké mešity je absence minaretu. Po dlouhá staletí byli věřící svoláváni k modlitbám z přilehlého ribátu.


Archeologické muzeum


Archeologické muzeum se nachází v jižní části Mediny, vstupné do muzea je 2,5 dináru. Sbírky muzea zahrnují nejvzácnější mozaiky Tuniska, ale také další archeologické artefakty.


Muzeum Dar as Sid


Muzeum Dar as Sid se nachází v severozápadní části Mediny, v jednom z nejstarších domů starého města Sousse. Muzeum není příliš velké, ale i přesto v něm můžete najít několik pěkných artefaktů, starožitný nábytek, lahvičky na vzácné parfémy, mozaiky a italský mramor. Vstupné 2 dináry.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist