Jste zde

Telefonování a internet v Tunisku

Pošty v Tunisku


Poštovrní úřadu jsou v Tunisku označeny žlutými tabulemi s nápisem PTT. Poštovní známky na poštách se prodávají u okének s označením timbres.

Známky je také možno zakoupit v trafikách a v některých obchodech společně s pohledy. Rovněž poštovní schránky mají žlutou barvu. Pošty bývají převážně otevřeny mezi 8.00 a 18.00 hod. (obvykle s polední přestávkou v době od 12.00 hod. do 15.00 hod.). Doručení poštovních zásilek do evropských států trvá přibližně 5 až 10 dnů. Na hotelových recepcích jsou umístěny malé modré klece (po vzoru modrých klecí ze Sidi Bou Said, do kterých můžete umístit pohlednice k odeslání. Budou doručeny v přibližně ve stejné době, jako kdybyste je posílali z pošty.


Telefonování v Tunisku


Místní ale i mezinárodní hovory v Tunisku můžete uskutečnit z několika míst. Jednak jsou to veřejné telefony na poštách, telefonní budky na ulicích, ale také tzv. Taxiphone, což jsou telefonní hovorny umístěné na mnoha místech v Tunisku, zejména v turistických oblastech. Většinou se jedná o místnost se žlutým označení "taxiphone", ve které se nachází několik telefonních automatů. Lze odsud rovněž poslat fax. Volání z taxiphones je v Tunisku cenově nejvýhodnější.


Také v Tunisku existuje tzv. volání špičku, ta je v zemi od 20.00 hod. do 6.00 hod. (kterýkoliv den v týdnu). Minuta volání do Evropy stojí přibližně 15 Kč.


Volání z tuniských automatů je jednoduché. Stačí zvednout sluchátko (vhodit mince) a vytočit číslo volaného. Tuniská telefonní čísla jsou vždy osmimístná a začínají číslicí 7. První dvě číslice jsou vlastně předvolbou konkrétního tuniského města.


Pokud chcete volat do zahraničí, po zvednutí sluchátka počkejte na druhý tón a vytočte mezinárodní číslo volaného. Předvolba do České republiky je 00420, pro Slovensko 00421. Pokud budete volat ze zahraničí do Tuniska, tuniská předvolba je 00216.


Internet


Síť internetových kaváren v Tunisku se v posledních letech značně rozrostla, nicméně nemůžete očekávat, že by se internetové kavárny nacházely na každém rohu, jako je tomu např. v Egyptě. Nicméně v každém turistickém letovisku a v každém větším městě v Tunisku najdete alespoň jednu internetovou kavárnu. Na vyřízení emailové pošty a dalších neodkladných záležitostí by měla být rychlost připojení dostačující. Cena připojení za jednu hodinu je obvykle ve výši 1,5 až 3 dinárů.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist