Jste zde

Počasí v Tunisku

Cestovní kanceláře pořádají zájezdy do Tuniska a na ostrov Djerba prakticky po celý kalendářní rok. Zatímco v letních prázdninových měsících bývá v této africké zemi "pořádně teplo", v zimě musíte počítat s denními teplotami nad 12 °C a nočními pod 10 °C.

Období od konce podzimu do začátku jara (tj. konec října až začátek dubna) je spíše vhodný pro milovníky procházek podél dlouhých písečných pláží či pro milovníky památek. Je třeba počítat s tím, že v této době se v Tunisku příliš neohřejete, na druhou stranu je však zima na severu afrického kontinentu mnohem mírnější než v našich zeměpisných šířkách.


Mnoho hotelů v Tunisku, zejména pak na ostrově Djerba, má vlastní kryté (mnohdy termální) bazény. Pokud si toužíte zaplavat v moři v tuniských letoviscích, a nepatříte mezi otužilce, měli byste se na Djerbu vydat nejdříve na konci dubna, do letovisek v centrálním Tunisku v polovině května. Konec letní sezóny je přibližně na začátku října v centrálním Tunisku a na konci října na Djerbě.


Počet deštivých dnů je v Tunisku samozřejmě mnohem nižší než v Čechách. Platí, že čím jižněji a čím více do vnitrozemí se vydáte, bude srážek méně. To platí zejména pro období od října do dubna. Naopak v průběhu léta mnohdy na pobřeží Tuniska a na Djerbě nezaprší vůbec. Mnoho dní je nebe blankytně modré, téměř bez mráčků. A pokud se přece jen nějaké na obloze objeví, určitě se nemusíte obávat, že z nich bude dlouho pršet.


Pokud se do Tuniska vydáte v letních měsících (polovina června až polovina září), určitě Vám bude stačit do kufru zabalit několik letních bavlněných triček, kraťasů a sukní. Od dubna do konce května či od konce září do konce října určitě budete potřebovat nějaký lehký svetřík na večer. V zimním období naopak uvítáte teplé oblečení a nepromokavou bundu. Pokud se během svého pobytu vydáte do pouště, nezapomeňte si přibalit do zavazadla teplejší oblečení na večer a pevnou obuv. Teplotní rozdíly mezi dnem a nocí mohou být na Sahaře zejména v zimě velké.


Průměrné teploty vzduchu a moře v největších tuniských letoviscích najdete na těchto stránkách:


Hodnocení: 
Průměr: (3 hlasy)
TOPlist