Jste zde

Pláže a moře v Tunisku

Pláže na tuniském pobřeží jsou široké a písčité. Pokud však budete v Tunisku během hlavní letní sezóny, nemůžete počítat s tím, že Vám hotelové pláže nabídnou soukromí. Naopak mimo sezónu pláže nebývají vůbec přeplněné.

Na hotelových plážích bývají slaměné slunečníky pro hotelové hosty zdarma. Některé hotely mají také k dispozici pro své hosty zdarma lehátka, u kvalitnějších hotelů poskytujících nadstandartní služby jsou také k dispozici zdarma matrace. Některé all inclusive hotely hostům buď zdarma nebo za kauci půjčují hotelové ručníky na pláž. Tyto informace byste měli zjistit v popisu služeb příslušných hotelů v katalozích cestovních kanceláří. Pokud nejsou lehátka zdarma, můžete si je na pláži zakoupit. Celodenní pronájem Vás bude stát přibližně 2 až 4 dináry.

 

Moře v Tunisku je krásně čisté, pro svůj postupný písečný vstup do moře vhodný zejména pro rodiny s malými dětmi. Zejména na podzim se stává, že moře vyplaví během noci na pláž chaluhy. Záleží jen na managementu hotelu, zda je nechává pravidelně odklidit či zda zůstávají na pláži. Podmořský život v Tunisku není příliš bohatý. Jedinou výjimkou je letovisko Tabarka na severním pobřeží země, které je nejoblíbenější potápěčskou lokalitou Tuniska.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist