Jste zde

Port El Kantaoui

Mondénní letovisko Port El Kantaoui leží přibližně 13 kilometrů severně od třetího největšího města Tuniska, od města Sousse, které je narozdíl od Port El Kantaoui typickým arabským městem s medinou, ribátem, několika mešitami.

Port El Kantaoui je naopak vystavěno v západním stylu a více než Tunisko Vám bude připomínat některé ze středomořských evropských letovisek.


Port El Kantaoui
Přístav v Port El Kantaoui

Centrem veškerého dění v Port El Kantaoui je přístav, ve kterém kotví nejen luxusní jachty a rybářské lodě, ale také napodobeniny pirátských lodí, které každý den za vhodného počasí vozí turisty na plavbu po moři podél pobřeží. Port El Kantaoui je poměrně drahé letovisko, čemuž odpovídá také cena ubytování v hotelech, jídla v restauracích atd. Na plážích kromě turistů nepotkáte téměř žádné místní obyvatele, jako tomu bývá např. v Sousse či v letovisku Monastir. Port El Kantaoui Vás zajisté uchvátí svou čistotou, rozsáhlými parky či modrobílými domy, jejichž vzorem byly stavby v Sidi Bou Said.


Port El Kantaoui
Vstup do starého města Port El Kantaoui

Kromě vodních sportů nabízí Port El Kantaoui také jiné možnosti využití volného času. Najdete tady např. ZOO a botanickou zahradu, dvě rozsáhlá osmnáctijamková golfová hřiště. Další atrakcí je Acqua Palace, velký akvapark se skluzavkami, tobogány a bazény s mořskými vlnami.


Necelých dvě stě metrů západně od přístavu se nachází malé nádraží, ze kterého odjíždí tok-toky a malé turistické vláčky. Cena za jízdu v jednom směru do Sousse vláčkem je 3,5 dináru (zpáteční 5 dinárů). Cena za jednosměrnou jízdenku tok-tokem je 2 dináry, zpáteční stojí 3 dináry. Cesta vláčkem podél pobřeží bývá pěkným zážitkem, obzvláště pro děti.


Zdroj fotografií: Wikipedia

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist