Jste zde

Midoun

Městečko Midoun ležící ve vnitrozemí ostrova Djerba je druhým největším městem na ostrově, hned za hlavním městěm Houmt Souk. V Midounu se nachází proslavené

trhy, které se konají každý pátek. Město Midoun obklopují rozsáhlé olivovníkové háje. Jeho obyvatelé jsou především přímými potomky otroků, kteří byli na ostrov přivezeni ze subsaharské Afriky.


Městečko Midoun nemá žádné historické památky. Můžete však příjemně posedět v jedné z mnoha arabských kaváren při šálku silného mátového čaje a pozorovat život místních obyvatel. Páteční trhy které jsou soustředěny do centra města jsou oblíbené nejen mezi obyvateli ostrova, nýbrž sem přijíždí i Tunisané z pevniny. Kromě čerstvého ovoce, zeleniny, koření, výrobků ze dřeva, keramiky, koženého zboží nabízí prodavači také levné zboží z asijských zemí.


Protože je Midoun vzdálen asi 6 kilometrů od pobřeží, podnikají do města turisté i pěší procházky. Do Midounu jezdí také autobusy (za 600 milimů z hotelů u pobřeží nedaleko Midounu, za 1 dinár z hotelů na pobřeží nedaleko hlavního města Houmt Souk). Taxi do Midounu Vás bude stát 3 - 5 dinárů (opět podle vzdálenosti od Vašeho hotelu).


V posledních letech se Midoun proslavil také díky atrakci pro turisty. Jedná se o tzv. džerbský svatební obřad konaný každý čtvrtek v přírodním amfiteátru od 16. hod. (vstupné 2 dináry).

Hodnocení: 
Průměr: (1 hlas)
TOPlist