Jste zde

Doprava na Djerbě

Místní autobusy


Nejlevnějším způsobem přepravy po ostrově Djerba jsou místní autobusy, které spojují větší místa na ostrově a turistickou zónu s významnými body ostrova. Většina z těchto autobusů zajíždí až do hlavního města, kde se nachází hlavní stanoviště autobusů (Avenue Habib Bourgouiba).

Za cenu 1 tuniského dináru se přepravíte z většiny hotelů na pobřeží do hlavního města Houmt Souk. Autobusy mívají zastávky také u některých větších hotelových komplexů, tuto informaci získáte na recepci Vašeho hotelu. Do autobusu se nastupuje zadními dveřmi, kde také zaplatíte za jízdenku.


Sběrné taxíky


Další možností jsou sběrné taxíky, což jsou malé mikrobusy maximálně pro 12 pasažérů (i když někdy se jich do mikrobusu naskládá i patnáct). Tyto mikrobusy zastavují ve většině případů na zastávkách autobusů nebo v jejich blízkosti. Jejich nevýhodou je skutečnost, že řidiči čekají na první zastávce, dokud není mikrobus zcela plný. Cena jízdného se pohybuje od 1,5 do 2,5 dináru.


Taxíky


Po ostrově Djerba se můžete přepravovat také taxíkem. Jejich ceny nejsou tak vysoké jako v Evropě, nicméně jsou asi trojnásobně dražší než sběrné taxíky. Taxikáři mají oprávnění zajišťovat přepravu osob pouze po ostrově Djerba. Dálkové taxíky, které Vás mohou přepravit až na pevninu, mají speciální označení. S většinou taxikářů se také můžete domluvit na menší okružní jízdě po ostrově, která trvá přibližně půl dne. Cena tohoto menšího výletu je přibližně 1000,- Kč za celý automobil. 


Dálkové autobusy


Z ostrova Djerba se můžete dopravit dálkovými autobusy do měst na pevnině. Autobusové nádraží najdete nedaleko jižního konce ulice Avenue Habib Bourguiba v hlavním městě ostrova Houmt Souk. Autobusy na dálkových spojích bývají klimatizované a docela pohodlné. Do hlavního města Tuniska, do Tunisu, odjíždí z Djerby autobus třikrát denně (cena 23 dinárů). Během šesti hodin jízdy, která Vás bude stát 16 dinárů, se dopravíte do Kajruánu, jednoho z nejdůležitějších měst islámského světa, nebo za sedm hodin (cena 18 dinárů) na pobřeží v oblasti Sousse a Monastiru.


Trajekt


Ostrov s pevninou spojuje římská hráz na jihovýchodní straně ostrova u vesnice al Kantara, po které se dostanete k Zarzisu. Pokud pocestujete na sever Tuniska je lepší využít trajekt pendlující mezi Adžímem na Djerbě a El Džurfem na pevnině (jihozápadní část ostrova). Trajekt jezdí 24 hodin denně, v době špičky jezdí každých 20 minut, mezi půlnocí a půl pátou ráno jezdí ve dvou hodinových intervalech. Jízda trvá přibližně 20 minut. Trajekt přepravuje pěší zdarma.


Půjčovny


Na Djerbě si můžete zapůjčit osobní automobil v autopůjčovnách. Velké nadnárodní společnosti mají své kanceláře na letišti nebo v severní části Avenue Habib Bourguiba v Houmt Souku. Půjčovné je zde vyšší než u místních autopůjčoven, nicméně technický stav vozidel bývá na vyšší úrovni. Půjčovné na den se pohybuje od 60 dinárů výše.


Protože ostrov Djerba je téměř plochý ostrov, můžete si zapůjčit kolo, na kterém můžete podniknout pěkné výlety do okolí Vašeho hotelu. Půjčovny kol jsou rovněž v Houmt Souku, ale také ve většině vetších hotelových komplexů či někde v jejich okolí. Další možností je zapůjčení skútru.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist