Jste zde

Djerba Explore Park

Největší turistickou atrakcí na ostrově Djerba je tzv. Djerba Explore Park, který se nachází u majáku Taguermess nedaleko silnice vedoucí od pobřeží k městečku

Midoun. Jedná se o komplex zahrnující několik atrakcí. V samotné vesničce, místních obchůdcích, kavárnách a restauracích se můžete pohybovat zdarma. Platí se vstup do tří atrakcí: krokodýlí farma, muzea a heritage.


Pro vstup do všech tří se platí společné vstupné ve výši 7,5 Euro (děti do 2 let zdarma, do 12 let 3,7 Euro). Vesnička je otevřena denně v období červen až září od 9.00 hod. do 2.00 hod., po zbývající část roku od 9.00 hod. do 20.00 hod.. Atrakce jsou přístupné v létě od 9.00 hod. do 20.00 hod., v zimě od 9.00 hod. do 18.00 hod.


V Lalla Hadria Muzeu můžete vidět více než 1000 exponátů zachycující vývoj islámského umění. Expozice je rozdělena do dvou hlavních částí, jedna část zachycuje světovou islámskou kulturu, část druhá exponáty z Tuniska. Část zvaná Djerba Heritage má za úkol turistům představit typické djerbské obydlí, starý mlýn na olivy, ruční tkaní či výrobu keramiky.


Bezesporu nejzajímavější částí areálu je Krokodýlí farma, ve které můžete vidět více než 400 nilských krokodýlů dovezených z Madagaskaru. Krokodýli ve farmě dosahují váhy přes čtvrt tuny a délky 4 metrů. Narozdíl od svých příbuzných žijících ve volné přírodě, se nemusí starat o potravu, každé odpoledne je za přítomnosti turistů krmí ošetřovatelé. Krokodýli jsou skutečně přežraní a pokud je někdo z návštěvníků nebude dráždit, většinou se ani nepohnou. Kromě krmení krokodýlů můžete také vidět, jak se krokodýli líhnou z vajec. Tuto atrakci uvítají zejména ti z Vás, kteří Djerbu navštívíte s dětmi.

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist