Jste zde

Zanzibar

Zanzibar najdete při pobřeží Tanzánie. Zanzibar se skládá z několika menších a dvou velkých ostrovů: Unguja (nebo-li Zanzibar) a Pemba. Jeho hlavní město, ležící na ostrově Unguja, se nazývá Zanzibar City, a jeho historické centrum známé jako Stone Town, je na seznamu památek organizace UNESCO.  

Hlavním produktem ostrovů je koření, proto se někdy Zanzibaru  přezdívá "Ostrov koření". Mezi vývozní artikly patří např. muškátový oříšek, skořice a pepř. Významným zdrojem příjmů je cestovní ruch. Obyvatelé Zanzibaru hovoří svahilsky, arabsky a anglicky.

Zanzibar má svou polo-autonomní vládu a v čele Zanzibaru stojí prezident (Ali Mohamed Shein). Ostrov Unguja (Zanzibar) se člení do tří částí: Centrální Zanzibar, Severní Zanzibar a Západní Zanzibar. Ostrov Pemba se člení do dvou částí: Pemba Sever a Pemba Jih.

Ostrov Zanzibar (Unguja) je dlouhý 108 kilometrů a široký 32 kilometrů. Jeho nejvyšší bod dosahuje nadmořské výšky 120 metrů. Jeho břehy omývají vody Indického oceánu. Pláže jsou písčité. Zanzibar leží asi 40 km od pobřeží Tanzánie.

Počet obyvatel je přibližně jeden milion, z toho 95 % jsou muslimové a zbývajících 5 % křesťané. Na Zanzibaru tak můžete najít nejenom mešity, ale také kostely a katedrály. Určitá omezení služeb mohou být (podobně jako v jiných muslimských zemích) v době ramadánu. Protože je Zanzibar konzervativním muslimským státem, volte vhodné oblečení mimo hotelové komplexy (zakrytá ramena a kolena).

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno
TOPlist