Jste zde

Malindi - letovisko na Severním pobřeží Keni

Turistické středisko Malindi


V Malindi, městě na severním pobřeží státu Keňa, se při svém vylodění setkal známý Vasco de Gama s relativně vřelým  přijetím. Obyvatelé Malindi dodnes vítají s otevřenou náručí všechny cizince, a není divu, vždyť jsou pro ně zdrojem obživy.

Těm je zde k dispozici několik luxusních hotelů, nádherný korálový útes a určité sportovní možnosti. Nejoblíbenější je sportovní rybolov a v době monzunových větrů (červenec až začátek září) je také rájem surfařů. Surf Vám rádi za poplatek zapůjčí ve většině hotelů. Narozdíl Mombasy vzdálené přes sto kilometrů si Malindi uchovalo svůj původní svahilský ráz. Malindi má také své letiště, ze kterého je to do města přibližně půl hodiny jízdy. Z turistů převládají Němci a Italové.


Zajímavá místa


Z hotelů na pobřeží se dá do Malindi pohodlně a levně dopravit taxíkem. Ve staré části města toho ale moc k vidění není. Celou ji projdete pěšky během několika desítek minut. Asi nejpěknější je malý portugalský kostelík, který byl vybudován v 16. století na místě portugalského hřbitova. Další památkou na portugalské mořeplavce je kamenný sloup Vasco da Gamy, od kterého je pěkný pohled na část města a mořské pobřeží. Za zmínku stojí také malá zoologická zahrada.


Pláže v Malindi


V okolí Malindi se nachází několik desítek kilometrů nádherných dlouhých a širokých písečných pláží. V zálivu Malindi Bay severním směrem od sloupu Vasco da Gamy dochází každoročně v měsících prosinec a leden k velké koncentraci naplavenin a následnému zakalení vody v moři. K tomuto jevu dochází vlivem rozsáhlý dešťů ve vnitrozemí. Řeka Galana pak veškeré bahno z červené ornice přináší až ke svému ústí do oceánu. Voda v moři bývá natolik zakalená, že klienty většinou odradí od koupání. Je také důvodem absence korálů při této části pobřeží.


Mořský park Malindi


Mořský park založený v roce 1968 rozkládající se na ploše šesti kilometrů čtverečních je jednou z nejkrásnějších korálových oblastí na keňském pobřeží. Vstupné pro dospělou osobu je 300 keňských šilinků (děti 150 šilinků a studenti 100). V parku můžete šnorchlovat na korálových útesech vzdálených 600 až 800 metrů od pobřeží. Pro neplavce a rodiny s malými dětmi jsou připraveny lodě s proskleným dnem. Prosklené dno však není příliš velké a jízdné nepatří mezi nejlevnější. Pro potápěče jsou v nabídce výlety na otevřené moře (resp. oceán) s možností získání licence.


Propadlina Marafa


Směrem na severozápad od Malindi se nachází zvláštní geologický úkaz Propadlina Marafa, nazývaná také "Pekelná či Ďáblova kuchyně". Jedná se o seskupení pískovcových propastí a strmých roklí, které jsou pozůstatkem po velkém pískovcovém hřbetu, který byl během tisíciletí vlivem podnebí změněn na útvary, které můžeme dnes obdivovat. Nejpůsobivější jsou při východu a západu slunce.

Hodnocení: 
Průměr: (3 hlasy)
TOPlist